Zavrieť

Porady

nedoplatok soc. poistenie

Dobrý deň,
prišlo nám na firmu nedoplatok poistného zaplatiť, no ked sa prihlásim elektronicky do sociálnej máme tam preplatok, vychádza mi to aj tak v účtovníctve. Prečo to nemôžu stiahnuť z toho preplatku?. Suma nedoplatku je nejakych 30eur a preplatok je vyše 240eur...ako si mam potom vyžiadať späť ten preplatok ked mi to doteraz nevrátili. ?
vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a isto si podala správne - opravné výkazy?
    Aj mne niekedy vyskakuje pri niektorej firme preplatok, dokonca dva razy uhradené, ale po čase sa to dá do poriadku - asi si spárujú predtým nespárované alebo zrušia duplicitnú evidenciu, netuším, ako im to tam naskakuje. Porovnám s bankovým výpisom klienta a tam duplicitná úhrada nie je, tak som kľudná.
    K tvojmu zadaniu:
    Ak máš ten preplatok korektný, tak nechápem, z čoho ti vypočítali nedoplatok. Po novom treba rozlišovať platby MVPP a VPP, aj ked sa to platí na ten istý účet.
    A treba si skontrolovať správnosť VS, lenže ak by bol VS chybný, tak by ti to chýbalo aj v evidencii SP - elektronickej pobočke.
    Reklamuj nedoplatok, vydokladuj svoj preplatok, aj oni sa môžu mýliť.
    .
    richina no ja som totiž prebrala učtovnictvo a tam ozaj vyskakuje preplatok. viackrát uhradené poistne. a sedi to aj podla saldokonta v socialnej. opravne vykazy neboli podávané, sú riadne, len bolo viackrát uhradené z bank. učtu
    KEJKA ako som napísala, vydokladuj tie duplicitné úhrady, SP sa k tomu vyjadrí. Možno boli v minulosti nejaké dorubky a tie v účtovníctve nie sú, kto vie?

    nedoplatok soc. poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.