Zavrieť

Porady

Súkromné jazdy na služobnom aute

Zdravím všetkých,

prosím Vás viete mi súúúrne poradiť, ako zaúčtovať zamestnancovi súkromné jazdy na pridelenom služobnom aute (je to spravené aj zmluvne s ním). A taktiež zrejme podľa toho musím upraviť aj samotnú spotrebu auta...
ČO S TÝM?????

Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    No je potrebné mu to podchytiť zmluvne. Teda zakomponovať do zmluvy. Odviesť mesačne 1% dane. A súkromné jazdy mu zrzaziť zo mzdy. Toto tu už bolo riešené.
    V knihe jázd musiať byť riadne vyšpecifikované súkromné a služobné jazdy.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    k tomu zuctovaniu so zamestnancom...
    Ako som uz spominala, zmluvne to s nim mame podchytene.
    Doteraz som o nahrady za sukromne cesty vzdy znizila danove vydavky aj DPH v aktualnom obdobi. No neviem, nahrady som ratala vzdy podla normovanej spotreby, je to tak spravne? alebo ich mam ratat z priemernej spotreby auta v danom obdobi?

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Náhradu za spotrebované PHM je potrebné rátať z technického preukazu zo všetkých údajov, ktoré sú tam uvedené, t.j. ak sú tri, tak potom ako priemer z troch údajov, ak sú štyri, tak potom ako priemer zo štyroch údajov.

    Súkromné jazdy na služobnom aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.