Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy - dohoda

Zam-teľ dostal od splátkovej spoločnosti podpísanú žiadosť o poskytnutie úveru, ktorej súčasťou je aj dohoda o zrážkach zo mzdy. Musí za-teľ znovu podpisovať so zam-com dohodu o zrážkach alebo stačí táto dohoda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Myslím si že musí,tak ako pri zmluve s DDP poistovnami takisto musí zamestnanec podpísat dohodu so zamestnávatelom,že mu bude zamestnávatel zrážat zo mzdy príspevok na DDP.Je to takisto vypísané v zákonníku práce.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    Nutricia
    Myslím si že musí,tak ako pri zmluve s DDP poistovnami takisto musí zamestnanec podpísat dohodu so zamestnávatelom,že mu bude zamestnávatel zrážat zo mzdy príspevok na DDP.Je to takisto vypísané v zákonníku práce.
    Nesúhlasím. Však zamestnanec dohodu o zrážkach zo mzdy už podpísal. Podľa § 551 Obč.zák. má zamestnávateľ povinnosť uvedené zrážky prevádzať.
    Pokiaľ mi ale príde fotokópia dohody, zavolám si zamestnanca, aby mi to podpísal a keď nesúhlasí, tak dohodu vrátim splátkovej spoločnosti s tým, že akceptujem len originál alebo overenú kópiu.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Mne prišla kópia - nie fotokópia, resp. originál si zrejme nechali a druhý hárok (písaný cez kopír) mi poslali.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    fipina
    Mne prišla kópia - nie fotokópia, resp. originál si zrejme nechali a druhý hárok (písaný cez kopír) mi poslali.
    V takom prípade to považujem za originál a zrážky prevádzam, aj keby s tým zamestnanec nesúhlasil.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ako mám vykonať zrážku zo mzdy, keď za-nec podpísal na dohode so spoločnosťou zrážku vo výške 2000,-, ale podľa jeho príjmu a exekučného poriadku mu vychádza zraziť max. 705,- Sk (kratší prac. úväzok). Koľko mu môžem zraziť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina Pozri príspevok
    Ako mám vykonať zrážku zo mzdy, keď za-nec podpísal na dohode so spoločnosťou zrážku vo výške 2000,-, ale podľa jeho príjmu a exekučného poriadku mu vychádza zraziť max. 705,- Sk (kratší prac. úväzok). Koľko mu môžem zraziť?
    Pri podpise dohody sa malo zohľadniť, že táto výška nezodpovedá celkom skutočnostiam, takže, ak vychádza 705.-, tak vykonáš zrážku 705.- a opravila som dohodu o zrážke.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Zrážky z "Dohody medzi takýmito spoločnosťami " a zamestnancom sa riadia podľa Občianskeho zákonníka § 551 a nie podľa Exekučného poriadku tzn.,že mu môžeš strhnúť sumu , ktorá je na "Dohode...",je to splátka pôžičky.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    drobeceva Pozri príspevok
    Prosím, ak máte niekto vzor DOHODA o zrážkach, budem Vám povďačná.
    Prikladám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.