Zavrieť

Porady

Pôžička

Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Aj ja by som mal v buducnosti záujem požičať si podobnú sumu.

Možem kontaktovať cez SS ??
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Máš zaujimavú otázku, ale prečo chceš požičiať peniaze úplne cudziemu človeku? Za účelom zisku 500,-€?
Veď dnes je problém dostať peniaze od známych, ktorým človek požičia na základe riadnej zmluvy.
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

No znamemu by som asi tiez pozical, ak by to potreboval, a to aj bez zisku. No a odpoved - ano, ide mi o zisk tych 500 eur. Nie je to najmensi peniaz a v podstate pre nic za nic
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
minimalne by som odporucala pozicku zabezpecit, a to napr zaloznym pravom, alebo zmenkou
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

3000 € ? jedine so zaloznym pravom na nehnutelnost ... a to aj známenu, nie to este cudziemu ...
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

Hm hm, myslite ze je to teda az take velke riziko? Ved ak by to bolo osetrene papierom.. myslel som ze takto sa to da robit aj bez rizika.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

spire011 Pozri príspevok
Zdravim. O zmluvach o pozicke je tu par tem, mna by ale zaujimalo nieco ine. Totiz hodlam pozicat uplne neznamemu cloveku na inzerat 3 tisic eur. Vobec ho nepoznam, on nepozna mna, mal iba inzerat, ze surne potrebuje pozicat 3 tisic eur, vrati o mesiac 3500. Samozrejmostou je uzatvorenie zmluvy o pozicke a mna by zaujimalo, ako dosiahnut nepriestrelnost tejto zmluvy.. a ci je to vobec mozne.. Co v pripade, ak lehotu nedodrzi.. kam sa obratit.. budu ma cakat mesiace a mesiace sudnych sporov? Dakujem.
Ako vtip - úplne nepodarené!
Chceš nepriestrelnú zmluvu o pôžičke? Tú nepotrebuješ, potrebuješ nepriestrelnú istotu, že ti dlžník peniaze vráti.
A radšej by si si mal poplatiť svoje odvody do poisťovní, to by bolo užitočnejšie.http://www.porada.sk/t68672-neplatenie-poistneho.html, http://www.porada.sk/t146492-neplate...eho-do-zp.html
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

16,67% mesačne veľmi zaujímavé. Za 200% na rok si požičia iba chorý človek.
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

No tak ked na to mas, mozes mi ich platit ty, ty mudrlant. Mozes aj do socialnej, tu si vobec neplatim.. ale zatial ani nemusim nastastie.. ale mozes, stovka mesacne mi tam urobi dobre. Trocha odveci to sem pripajat, nemyslis?
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Papier ti nijako zasadne nepomoze. Povedzme, ze ho mas. Dlznik ti nevracia peniaze. Obratis sa na pravnika, na sud, na exekutora. (Takto to vyzera jednoducho, ale pocitaj ze ubehol tak asi 1 rok a -500 az -1500 EUR) No a nakoniec dostanes novy papier, na ktorokm bude napisane, ze exekucia je zastavena, nakolko povinny nevlastni ziadny majetok a nie je na com uplatnit prava vyplyvajuce z exekucie. No a vtedy ti zostanu dva uplne nepriestrelne papiere.
Neviem ci mam byt aj osobny... ale radsej nie, lebo v tomto pripade by som asi bol hruby a to sa nehodi.
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

spire011 Pozri príspevok
Hm hm, myslite ze je to teda az take velke riziko? Ved ak by to bolo osetrene papierom.. myslel som ze takto sa to da robit aj bez rizika.
aj keby ta zmluva bola tak nepriestrelna ze by bola zaliata v betone, o peniaze mozes prist ...
ale ak má dlznik nejaku nehnutelnost vo svojom vlastnictve, skus aspon zmluvu spísat u notára formou notarskej zapisnice ... budes mat v ruke priamo exekucny titul a nemusis ist na súd ... a ak by tú nehnutelnost po poskytnuti pozicky predal/daroval, budes moct platnost prevodu napadnut na súde
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

spire011 Pozri príspevok
No tak ked na to mas, mozes mi ich platit ty, ty mudrlant. Mozes aj do socialnej, tu si vobec neplatim.. ale zatial ani nemusim nastastie.. ale mozes, stovka mesacne mi tam urobi dobre. Trocha odveci to sem pripajat, nemyslis?
Tie pripojené témy vôbec nie sú od veci. Len dopĺňajú chrakteristiku tejto témy.
Nezaškodilo by, keby si aj ty bol tak trochu mudrlantom.
1 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

RDB - ak je tvoj styl, odpovedat hrubo na obycajnu otazku, to je dost ubohe, ale verejne si si to vlastne priznal, takze neviem preco to riesim. Ale mozno si to myslel inak, ako mi to vyznelo. No okej, budem teda o tom este premyslat. Dakujem za odpovede.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

spire011 Pozri príspevok
RDB - ak je tvoj styl, odpovedat hrubo na obycajnu otazku, to je dost ubohe, ale verejne si si to vlastne priznal, takze neviem preco to riesim. Ale mozno si to myslel inak, ako mi to vyznelo. No okej, budem teda o tom este premyslat. Dakujem za odpovede.
Veru neries. A mas za co!
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no mňa by prudko zaujímalo, že prečo si chce niekto požičať 3000 éčiek a do 30 dní by vracal 3500 éčiek... však takúto pôžičku môže dostať už na lepšej kreditke a s nižším úrokom... + máme tu X bánk, ktoré by takúto transakciu spravili za menej...

podľa mňa toto je obyčajná finta, ako z niekoho vytiahnuť peniaze na základe jeho chamtivosti... a o 30 dní tu máme tému "ako vytiahnuť z dlžníka 3500 Eur... "
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

200% ročnr spadá pod zákon o úžere.Je to v rozpore s dobrými mravmi.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb


Mna vzdy prekvapi, ked citam, ze niekto priniesol celozivotne uspory, ktore bol rychlo ten den vybrat v banke do kulturneho domu, pretoze tam mali pristroj na klonovanie penazi (to sa naozaj stalo) alebo ze mohol od cloviecika, co prisiel na aute iba k nemu a ktoreho v zivote nevidel, kupit kompletné rodinne zlato za velmi vyhodnych 1000 EUR (to sa tiez stalo), alebo ze vlozil svoje peniaze ako tichy spolocnik do BMG invest (to vieme vsetci, ze sa stalo) Nuz len tolko mimo temy.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

spire vôbec mi nepripadá od veci tu pripojiť 200% p.a. úrok. To iba vypovedá o charaktere a podmienkach pôžičky. A chváliť sa tým, že neplatíš sociálku to je trošku detinské ak nie úbohé.
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

Braňo, lenze ten moj prispevok nepatril Tebe ale uzivatelovi RDB, ktory na neho aj adekvatne reagoval. No ja sa nechvalim neplatenim socialnych odvodov, som zivnostnik, lenze prestali mi uplne ist obchody a som rad, ze utiahnem domacnost. Takze bohuzial, nie je to sice pre moje dobro, ale inak to teraz nejde a kedze nie som povinny si ich platit, ani nic neporusujem.

ps pre uplnost: ten dotycny tie peniaze potrebuje na uzatvorenie urciteho obchodu (podotykam legalneho), o ktorom ja mam dokumenty a viem ho odkontrolovat. On na tom zarobi o nieco viac, mne vrati pozicane plus maly bonus. Lenze nechcem mu to dat iba tak, to je cele.
Naposledy upravil spire011 : 28.02.11 at 13:51
0 0
spire011 spire011

spire011 je offline (nepripojený) spire011

A este jedna otazka - ten dotycny ma vlastny byt, ucty v banke, auto na svoje meno.. atd atd.. v pripade, ze by nic z tohto do zmluvy nebol ochotny zakotvit pod zalozne pravo, v pripade, ze zmluvu nedodrzi, nemoze mu exekutor siahnut na tento majetok vobec?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať