Zavrieť

Porady

Poraďtte

Dobrý deň poraďáci,
prosím o radu. Mám sa možnosť zamestnať na dohodu počas letných prázdnin. Prosím poraďte na čo si mám pri podpísaní dohody dať pozor. Ide o zahraničného zamestnávateľa /talian/, mala by som kontrolovať vyrobené súčiastky /káble vsunuté do dajakej súčiastky - ide o automobilový priemysel/ Ak som na dohodu, možem mať za kontrolu určitú zodpovednosť?
A neviem ani aký plat sa v tejto oblasti pohybuje.
Ďakujem za skorú odpoveď. Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

    Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac medvedik21
    Ahoj Janka,
    pracujem v automobilovom priemysle dva roky. Čo sa týka zodpovednosti za svoju prácu, tú máš v každom zamestnaní, postihy za spôsobenú škodu (napr. na výrobku, na ktorom pracuješ) bývajú rôzne od finančných po výpoveď, ale to len zriedka, hlavne ak sa daný komponent dostane ku zákazníkovi a on ho reklamuje, a tiež záleží na rozsahu škody. Druhá vec, je to čo máš napísané na zmluve, bez zmluvy sa do ničoho nepúšťaj. Tretia je či Ťa zamestnáva samotná firma v ktorej budeš pracovať, alebo externá firma, personálna agentúra a podobne. V každom prípade to musíš mať na papieri.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    medvedik21 Pozri príspevok
    Ahoj Janka,
    pracujem v automobilovom priemysle dva roky. Čo sa týka zodpovednosti za svoju prácu, tú máš v každom zamestnaní, postihy za spôsobenú škodu (napr. na výrobku, na ktorom pracuješ) bývajú rôzne od finančných po výpoveď, ale to len zriedka, hlavne ak sa daný komponent dostane ku zákazníkovi a on ho reklamuje, a tiež záleží na rozsahu škody. Druhá vec, je to čo máš napísané na zmluve, bez zmluvy sa do ničoho nepúšťaj. Tretia je či Ťa zamestnáva samotná firma v ktorej budeš pracovať, alebo externá firma, personálna agentúra a podobne. V každom prípade to musíš mať na papieri.
    A hlavne si treba ten papier, co podpises, dokladne precitat. Samozrejme, pred podpisom.

    flower je offline (nepripojený) flower

    som 42 ročná babenka s mladým duchom, množstvom energie odhodlaná zmeniť doterajšie zamestnanie ...viac flower
    Ďakujem medvedík,
    samozrejme, že si to musím dôkladne všetko prečítať, len som chcela zistiť aj finančné ohodnotenie napr. koľko sa pohybuje hodinová mzda alebo mesačná. Ešte raz díky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.