Zavrieť

Porady

zmluva o odvoze smeti medzi 2 podnikatelmi

Zdravim poradaci.....otvorila som si obchodik a je potrebne nahlasit odvoz odpadu. Kedze je to nelacna zalezitost a cini cca 15 tisic rocne, dohodla som sa s vedlajsim obchodikom, ze si ten kontajner podelime. Na MU vsak chcu, aby sme tam dodali zmulu o tom, ze budeme platit napoly, avsak im pride platba len o jednej z nas. Tzn., ze napr. ja zaplatim jej a ona MU. Potrebovala by som vzor takej zmluvy. Viete mi niekto poradit alebo ma navigovat na podobnu zmluvu? Dakujem a vsetkym poradakom zelam vsetko naj v novom roku a PORADE, aby este dlhe roky pomahala radit tak ako doteraz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    K tomu nie je nejak špeciálna zmluva t.j. vzor .Treba si ju vypracovať a dať jej názov napríklad Zmluva o spoločnom užívaní kontajnerovej nádoby ......
    V zmluve si uvedťe obe zmluvné strany ....obchodný názov , adresa,IČO,DIČ,IČ DPH , číslo BU a podobne.
    Predmet zmluvy : spoločné užívanie kontajnerovej nádoby na odpad .....nachádzajúcej sa na adrese ......
    Platobné podmienky : stanovenie mesačného poplatku ,fakturácia , dátum splatnosti , nezabudnúť na prípadné doúčtovania , alebo preplatky zo strany MU , aby na tom boli zúčastnené obe strany
    Spoločné dojednania : tam uveďte tie , ak ste sa na niečom dohodli ....napr. ukončenie zmluvy a podobne .

    Aspoň toľko , možno že ma niekto doplní .

    neta1 je offline (nepripojený) neta1

    neta1
    Dakujem Zita5, trochu mi to pomohlo urobit si predstavu. Ak by vsak predsa len niekto mal nejaku konkretnejsiu formu, velmi by som to ocenila.

    zmluva o odvoze smeti medzi 2 podnikatelmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.