Zavrieť

Porady

viete mi poradit????

Viete mi niekto prosim poradit.Uz dlhsie rozmyslam o nejakom podnikani a mam jeden napad,no neviem ho zrealizovat.Priblizne sa to tyka vyroby nejakeho produktu ale kedze niesom odbornik tak nemam potuchy ako to vyrobit,rozmyslala som oslovit nejakych vyrobcov tohto typu ale kedze to este nieje na trhu v takom uzivani ,moze sa stat ze mi moj napad zoberu kedze neviem postup vyroby tak niesom chranena ked nemam patent.Dakujem vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    aj ked budes mat patent, to neznamena, ze ta nejaky cinan neskopiruje.
    neda sa ten produkt rozdelit na viacej mensich subdodavok?
    skopirovanie produktu nie je vsetko-treba mat dobry marketing, predajne kanaly, inovovat produkt, ....

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    patent v hlave je na prd - ako ked chceš patent "na vodu v koši".
    patent niečo stojí, hlavne projektová dokumentácia, samotný výrobok a v čom je pre kapitalistickú spoločnosť užitočný - a samozrejmá vec či patent platí len tu na území Sr alebo v Eu, či na jeden rok alebo viac - správne poplatky sú zaujímava položka tiež.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Samozremá vec výrobcov osluvuješ až po schválení patentu asik, lebo to je ti na prd.
    A ešte výrobok musí splnat EN /STN/, bezpečnostné a iné predpoklady. To všetko je súčasť samotnej patentovej dokumentácia a tiež využitie v praxy - t.j. skúšky - kvality, funkčnosti a zmyslovosti výrobku - tiež súčasť dokumentácie. Teda ak chceš si niečo patentovať musiš sám vyrobit, sam zdokladovat sam odskúšat a až po týchto všetkých peripetiách a skončení patnetového konania ponúkaš výrobok - potencionálnym výrobcom. Resp. ak nemáš "prostriedky" - tvojimi pantentovými partnermi sú totiž všetci čo ti pomáhli po finančnej, výrobnej a skušobnej stránka - a požitky si potom z patentu delíte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.