Zavrieť

Porady

Dohoda o výkone práce

jedna sa o dohodu o vykonani prace , cize moze odpracovat 350hodin za rok.
cize cca 30 hodin za mesiac.
ako to je ked ja chcem dohodara zamestnat na 2-3 mesiace do konca roka. mozem tych 350 hodin rozdelit do 2 resp. 3 mesiacov ? ked viem ze ho uz nebudem zamestnavat? ide o to ze potrebujem aby som mohla zauctovat do nakladov ubytovanie a obed . dakujem za odpovede pripadne radu.
alebo je lepsie zamestnat na TPP na dobu urcitu /2mesiace/?
Naposledy upravil Lenka278 : 22.09.13 at 11:15
3 komentárov     zbaliť
avalik 1. uprav nazov otazky v sulade s etiketou porady
avalik 2. naklady na ubytovanie pre koho?
Lenka278 naklady na ubytovanie pre hododara. V zmluve je uvedene ze v pripade potreby a miesta prace mimo sidla prevadzky mu zamestnavatel hradi ubytovanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    je to sumar za cely rok, nie je tam mesacne obmezdenie ... ak teda u vas pocas rok nemal inu DoVP tam vramci tejto dohody mate k dispozicii 350 hodin - a moze ich odpracovat v 2-3 mesiacoch.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka278 super dakujem pekne...velmi mi to pomohlo....takze ak za mesiac odpracuje 120hod. mesacne mozem dat aj do nakladov ubytovanie vramci tychto hodin a ked pracuje viac ako 4,5 hod za den tak aj obed....??
    veronikasad Môžeš, ale iba v prípade, ak tieto cestovné náhrady máš dohodnuté priamo v dohode o vykonaní práce. Ak ide o pracovnú cestu, zamestnancovi patrí stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách, nie v zmysle ZP.
    avalik ak ste sa dohodli v zmluve, ze bude mat hradene ubytovanie tak uhradite podla predlozenych dokladov - stravne si nepisala ako mate zmluvne dohodnute, ale dohodar nema narok na stravne zo zakona takze nesledujes 4,5 hodin prace ... ak ma ale v zmluve, ze sa mu poskytuju CN podla zakona o CN, tak mu preplacas cestak, tak ako inemu zamestnancovi
      zbaliť

    Dohoda o výkone práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.