Zavrieť

Porady

PN A Davky nezamestnanosti

Dobry den. Potrebovala by som s niekym poradit kto sa v tom rozumie. Od roku 2006 som pracovala v jednej spolocnosti. Od roku 2010 som bola na RD. Dna 12.2 2015 mi konci RD. V praci som bola podpisat dohodu o ukonceni PP paragraf 60. Nakolko tam nemozem uz pracovat kvoli dvojzmennej prevadzky. Takze dna 13.2 2015 nastupujem do prace a cerpam este staru dovolenku 11dni + zvysok mi preplatia. PP mi ukonci dna 28.2 2015 to vychadza na sobotu.
Pytam sa keby som sa do 7 dni ochrsnna lehota dala na PN mam ja narok na nemocenske davku ked som bola 3 roky na Materskej? Ak ano z coho sa budu pocitst a kolko 10 dni by este platil podnik a zvysok SP? Kde mam zaniest potom PN do prace alebo uz na SP?
Alebo druhy postup- ist sa do 7 dni zaregistrovat na UP a o dva dni si dat PN. Tym ny sa pozastavili davky nezamestnanosti az kym by som neukoncila PN. Mozu ma vyradit z evidencie ked pojdem hned na PN? Chcem si tak predlzit davky chcela by som aspon potiahnut 1 rok nakolko mi byva moja dcera stale chora.
A este sa chcem spytat ked budem na UP moze moja dcera navstevovat skolku a na kolko hodin. DAKUJEM VAM VELMI PEKNE ZA VASE ODPOVEDE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čerpaním dovolenky sa ti obnoví nem.poistenie, preto ti nárok na nemocenské v prípade PN-ky vznikne. Treba sa však po skončení prac.pomeru najskôr zaevidovať na UP a až potom isť k lekárovi. Počas poberania nemocenského sa výplata dávky v nezamestnanosti pozastaví a obnoví sa až po jej ukončení, v podstate si takto predlžiš dobu poberania príjmu.

    Ak by si išla najskôr k lekárovi, na UP ťa počas PN-ky nezaevidujú.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana 111 Dakujem za odpoved ale nemozu ma vyradit z evidencie ked pojdem hned do 7 dni na Pn? Kde mam potom zaniest PN ked budem na UP? Este svojmu zamestnavatelovi? A ako sa budu pocitat nemocenske davky z coho a kolko by som dostavala zarabala som zhruba okolo380 e. A dcera moze navstevovat skolku a nakolko hodin? Dakujem za odpoved.
    veronikasad Nemôžu ťa vyradiť, ak si splníš oznamovaciu povinnosť voči UP. UP má svoje tlačivá na PN-ku, informuj sa či im bude stačiť kopia PN pre SP, alebo musi lekár vypísať aj ich tlačivo.
    PN-ku aj prechodky budeš odovzdávať priamo do SP, rovnako sa prechodka potvrdzuje aj na tlačive UP. Samozrejme počas PN-ky treba dodržiavať liečebný režim, lebo kontroluje okrem SP aj UP.

    Nemocenské je 55 % denného vymeriavacieho základu, vypláca sa za kal.dni.

    Nedá mi však nespomenúť, že PN-kou a poberaním nemocenského riešiš svoj zdravotný stav, nie zdravotný stav dcéry. Tu by bolo asi vhodnejšie požiadať o prehodnotenie jej zdravotného stavu z pohladu poberania rod.príspevku do 6 rokov veku dieťaťa. Dcéra môže navštevovať škôlku, len či budeš mať vychádzky, aby si ju tam mohla bez problémov odviesť a vyzdvihnúť ...
    Jana 111 Nakolko dcera zacala chodit do skolky tam zacalu tie zdravotne problemy. Nema este odolnu imunitu. Aj doktorka mi to potvrdila nakolko este nema 3 roky a dcera chodi do skolky uz od septembra..ale to ma tak bezne nachladnutie ; hrdlo a tak talze asi by som si nemohla na taketo zdravotne problemy uplatnit plateny prispevok do 6 rokoch dietata. Preto to riesim aby som aspon zostala ja rok doma kym nadobudne tu imunitu. Z vyzdvihnutim nebudem mat problemy mam ju hned po blisku a ma ju kto vyzdvihnut ale pocula som ze dcera moze navstevovat skolku len na 4 hodiny ako to je vlastne? Dakujem.
    veronikasad 4 hod. denne len v prípade, ak by si bola poistencom štátu z titulu starostlivosti o dieťa. Za teba bude štát platiť zdr.poistenie ako uchádzača o zamestnanie - tak s tým problém nevidím.
    Jana 111 Vdaka za odpovede dost mi pomohli. Pekny den prajem
      zbaliť

    PN A Davky nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.