Zavrieť

Porady

STRATA PEDAGOGICKEJ KVALIFIKÁCIE

Dobrý deň

v roku 2008 som skončila vysokú školu - pedagogickú fakultu. Ihneď po skončení školy som sa zamestnala, ale v úplne inom odvetví, ktoré s učiteľstvom nemá nič spoločné.
Práca sa mi páči a rátam s ňou aj do budúcna.
Avšak nevylučujem možnosť, že sa učiteľovaniu v budúcnosti budem niekedy venovať, dokonca by som túto profesiu vykonávala rada.
Trápi ma však jedna vec, v ktorej nemám celkom jasno - viem o tom len z rečí medzi študentami PF.
Vraj ak po ukončení štúdia do 5 rokov neodučím aspoň jeden rok strácam "pedagogický titul - pedagogickú kvalifikáciu" a keby som sa ako učiteľka chcela zamestnať na 7. rok po ukončení štúdia musím si nejak dopĺňať vzdelanie....?
Je to pravda, ako to vlastne je a kde sa o tomto môžem dozvedieť/dočítať viac???
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Krysa Pozri príspevok
    Dobrý deň

    v roku 2008 som skončila vysokú školu - pedagogickú fakultu. Ihneď po skončení školy som sa zamestnala, ale v úplne inom odvetví, ktoré s učiteľstvom nemá nič spoločné.
    Práca sa mi páči a rátam s ňou aj do budúcna.
    Avšak nevylučujem možnosť, že sa učiteľovaniu v budúcnosti budem niekedy venovať, dokonca by som túto profesiu vykonávala rada.
    Trápi ma však jedna vec, v ktorej nemám celkom jasno - viem o tom len z rečí medzi študentami PF.
    Vraj ak po ukončení štúdia do 5 rokov neodučím aspoň jeden rok strácam "pedagogický titul - pedagogickú kvalifikáciu" a keby som sa ako učiteľka chcela zamestnať na 7. rok po ukončení štúdia musím si nejak dopĺňať vzdelanie....?
    Je to pravda, ako to vlastne je a kde sa o tomto môžem dozvedieť/dočítať viac???
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
    Ahoj,

    tak to je iná kačica
    ...vysokoškolský diplom Ťa oprávňuje kvalifikovane vykonávať pracovnú činnosť v súlade s vyštudovaným odborom kedykoľvek od ukončenia štúdia. A nik, za žiadnych okolností na Teba nemôže pozerať ako na nekvalifikovaného, alebo spochybniť tvoju kvalifikovanosť.

    V praxi to znamená, že ak sa vo veku 40 rokov rozhodneš ísť do školstva a učiť svoje aprobačné predmety, budeš na základe dokladu o vzdelaní (diplomu) spĺňať kvalifikačné predpoklady, čiže aj pedagogickú aj odbornú spôsobilosť. Jediné, čo Ti bude chýbať, bude prax v školstve a na základe tohto faktu Ti bude určená kariérová pozícia "začínajúci ped. zamestnanec". Za predpokladu, že bude platiť dnešná legislatíva, čo asi bude.
    Naposledy upravil pe.pe : 23.02.10 at 10:55

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj, želám pekný deň.
    Súhlasím s tým, čo napísal Peťo, aj keď nebudeš učiť dlhšie ako 5 rokov, stále zostaneš kvalifikovaná . Študovať môžeš v prípade, ak si chceš rozšíriť kvalifikáciu alebo chceš získať kredity.

    Krysa je offline (nepripojený) Krysa

    Krysa
    Ďakujem za odpoveď. Pre mňa pozitívnu

    Verím že sa na Vaše slová môžem spoľahnúť, koniec koncov mám ešte nejaký ten čas zmeniť profesiu...

    Prajem pekný deň

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Nemeň profesiu, školstvo potrebuje dobré učiteľky. Platí to, čo sme Ti napísali.

    STRATA PEDAGOGICKEJ KVALIFIKÁCIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.