Zavrieť

Porady

Výkaz ziskov a strát

Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť ohľadom riadku č. 26 vo výkaze ziskov a strát. V tomto riadku, ktorý je nazvaný Tržby z predaja cenných papierov mi svieti suma -5, ktorá netuším ako sa tam vyskytla. V živote sme nepredávali cenné papiere a účet 661 ani nemám vytvorený. Objavilo sa to tam v mesiaci marec, ale ja za svet nemôžem zistiť čo to je a ako to odtiaľ dostanem. Nestretli ste sa náhodou s niečim podobným a neviete mi niekto poradiť? Účtujem v omege. Ďakujem za každý pokus o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Sasha Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Potrebovala by som poradiť ohľadom riadku č. 26 vo výkaze ziskov a strát. V tomto riadku, ktorý je nazvaný Tržby z predaja cenných papierov mi svieti suma -5, ktorá netuším ako sa tam vyskytla. V živote sme nepredávali cenné papiere a účet 661 ani nemám vytvorený. Objavilo sa to tam v mesiaci marec, ale ja za svet nemôžem zistiť čo to je a ako to odtiaľ dostanem. Nestretli ste sa náhodou s niečim podobným a neviete mi niekto poradiť? Účtujem v omege. Ďakujem za každý pokus o radu.
    A keď si zadáš cez knihu analytickej evidencie synteticky účet 661 nemáš tam nič?
    Možno si niečo omylom zaúčtovala, Omega má totiž automaticky zadané všetky účty a Ty si k nim dopĺňaš iba analytiky. Možno si sa preklepla keď si chcela zaúčtovať 662 alebo 663? skús pozrieť.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Sasha Pozri príspevok
    Nie, v KAE nemám nič. Ja ten účet nemám v rozvrhu...
    a skúsila si si dať kontrolu, či Ti niekde program nevyhadzuje závažnú chybu?

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Sasha Pozri príspevok
    Tak to som ešte neskúšala. Idem to hneď urobiť. Zatiaľ ďakujem za ochotu...
    Ak by ani kontrola a oprava chýb nepomohla, dá sa ešte spraviť reparácia databázy, ale na to si treba dať všetko zálohovať.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    skus si ten ucet nahodit cez pridaj , daj prepocitat obraty a potom pozri ci na nom nahodou nieco nie je, niekedy sa stane ....

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Sasha Pozri príspevok
    Kontrola nepomohla. A ako sa robí tá reparácia databázy?
    Treba si najprv zálohovať účtovníctvo. Potom si zatvor databázu firmy, ktorú máš otvorenú. Choď na "Omega-Pripojené firmy" nastav sa na firmu, ktorej databázu potrebuješ opraviť, klikni si na záložku "funkcie - oprava databázy".
    Ale najprv vyskúšaj, čo radí sway

    Mne raz omega tiež "vyhadzovala" dosť veľa hlúpostí a nič mi nepomohlo, tak som musela len zazálohovať a odinštalovať a znovu nainštalovať celý program a to pomohlo

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Ďakujem, ste zlaté. Skúsim a keď nepomôže, ešte zavolám v pondelok do Krosu. Inak už fakt neviem, čo s tým. Keby nebol taký vysoký dátum, možno by mi to pripadalo komické, ale takto sa mi len vyplavuje adrenalín... Pa!

    ferob je offline (nepripojený) ferob

    ferob
    firma/nastavenie/účtovný rozvrh/klikni na príslušnú analytiku 546/oprav/choď na záložku výkazy a oprav na riadok 22...hotovo. Predpokladám ale,že toto ti poradili z krosu :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.