Zavrieť

Porady

Zakon na ochranu vkladov

Dobry den, rada by som sa opytala, ako su chranene poistenia/vklady v poistovniach,
kedze v Zakone o ochrane vkladov sa spominaju len banky a pobocky zahranicnych
bank a tiez ci su chranene podielove fondy, na internete som nasla informaciu,
ze podielovy list chraneny spominanym zakonom nie je. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    Vklady vo vacsine bank posobiacich na Slovensku su chranene slovenskym fondom ochrany vkladov (vid predch. prispevok). Vklady v niektorych bankach su chranene zahranicnym fondom ochrany vkladov (napriklad ING holandskym, mbank polskym, zuno rakuskym). Vklady v poistovniach nie su chranene, nie len podla tohoto zakona ale ani inym podobnym zakonom. Podielove fondy rovnako nie su osobitne chranene, ale na druhej strane je u nic oddeleny majetok spravcu od majetku podielnikov, takze v pripade krachu spravcovskej spolocnosti by nemalo dojst k poskodeniu podielnikov.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    chcela by som sa opýtať, kto všetko musí oznámiť banke "ochranu vkladov" sú to len obchodné spoločnosti alebo sú to aj živnostníci, ktorí majú podnikateľský účet?
    ďakujem

    Zakon na ochranu vkladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.