Zavrieť

Porady

pracovna zmluva

Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    svecova Pozri príspevok
    Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
    Ako ste sa to dopoculi, v rádiu ? Nerozumiem tomu, ak mu končí v nedeľu doba určitá , ako môže čerpať dovolenku po skončení pracovného pomeru ?

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    je to nasa pobocka na druhom konci SR..cerpa si cast dovolenky a potom ma par dni nahradne volno..

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ale píšeš, že mu končí doba určitá v nedeľu. Myslela som, že teraz v nedeľu 23/11.... je to nejaká iná nedeľa ? Napíš konkrétny dátum ....myslím, že v Tvojej otázke ide o to, ako máte zabezpečiť podpísanie preĺženia PZ na ďalšiu dobu určitú.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Upozornite ho listom, že prac. pomer uzatvorený na dobu určitú končí v nedeľu ( tiež to bolo potrebné urobiť skôr) . Tiež nerozumiem ako mu mohol niekto podísať dovolenku po skončení prac. pomeru??? Potom ho predvolajte a dajte mu podpísať dodatok k prac. zmluve.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    svecova Pozri príspevok
    Zamestnancovi konci pracovna zmluva na dobu urcitu v nedelu. Chceme mu dat podpisat predlzenie na dva roky. Lenze sme sa dopoculi, ze od vcera ma dovolenku 3 tyzdne. Ako mame postupovat, aby sme mu nemuseli dat na dobu neurcitu?
    Zabezpečiť nesplnenie ods.2
    § 71
    Skončenie pracovného pomeru
    dohodnutého na určitú dobu


    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    (3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Myslíš, že nebude chcieť ďalej pracovať? Tak s ním ukončite prac. pomer na dobu určitú v nedeľu.(lebo už si nebude môcť narokovať na dobu neučitú , keďže bol upozornený sa skonč. prac. pomeru

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    myslim, ze nebude chciet podpisat na dobu urcitu, ale bude sa branit, ze uz ma narok na dobu neurcitu

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Keď to všetko stihnete tak ho pozvite hneď v pondelok a to nebude podpísovať nič so spätným dátumom. Aj tak nerozumiem ako môže čerpať dovolenku. Dufam, že sa bavíme o nedeli 23.11. alebo nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svecova Pozri príspevok
    myslim, ze nebude chciet podpisat na dobu urcitu, ale bude sa branit, ze uz ma narok na dobu neurcitu
    Uveď dátum, dokedy má prac. zmluvu na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.