Zavrieť

Porady

Od agentury k zamestnávateľovi

Dobrý deň. Mám taký problém, že pracujem pre spoločnosť cez agentúru ale rád by som sa priamo zamestnal pod firmu, dnes som bola na pohovore a tam mi povedali, že mi nedávajú šance, lebo spoločnosť a agentúra ma vnútorne zmluvy, kde sa dohodli nebrať ľudí z agentúry skor ako po pol roku výpovede a to platí aj naopak. Je to možné, aby nás takto diskriminovali? Však sa už dávnejšie rozprávalo o tom, že to už neplatí, že majú medzi sebou zmluvy, prosím pomôžte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je žalostné a veľmi smutné,že na Slovensku platí takýto nenormálny stav.

    Veď ak človek ide na pracovný pohovor do firmy ,ktorý prebieha v slovenskom jazyku,predsa nepotrebuje aby ho doporučila nejaká agentura,či nedajbože aby sa dokonca musel zamestnať pod agenturou.

    Treba v tom vidieť snahu agentur zrábať na zamestnavaní pracovníkov, čo má v poslednom dosledku najviac negatívny vplyv na konkretneho zamestnanca,pretože zákonite musí isť pracovať za nižšiu mzdu, mzdu zníženú o čiastku,ktorá pripadne agenture za takéto fiktívné "sprostredkovanie" práce.

    Riešenie by som videl v sprísnení podmienok na založenie pracovnej agentúry, napr. aby sa činnosť sprostredkovania práce stala koncesovanou živnosťou,
    a tým pádom by bol počet pracovných agentúr regulovaný.

    Od agentury k zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.