Zavrieť

Porady

Predaj oblecenia z Ciny, ako so zivnostou?

Na mimibazare alebo aj inych serveroch dost predajcov ponuka tovar z Ciny alebo Japonska, napriklad oblecenie. Mozno nakupuju od velkododavatela alebo na Ebay, kedze som tie iste veci nasla aj tam. Vacsina tych predajcov to robi tak, ze si u nich objednate napriklad tricko, zaplatite im pozadovanu sumu, oni to objednaju v zahranici, vyplatia a tovar pride uz priamo vam na adresu. Teda oni s nim nepridu vobec do styku. Mna by zaujimalo ako sa toto da robit legalne? Teda normalne na zivnost a nie len ako vedlajsi privyrobok, co moze byt aj sustavna cinnost a teda bez zivnosti je to risk? Neviem ako to robia oni a ani potom nechcem patrat, len ma to zaujalo, mozno raz v buducnosti by som to chcela skusit, ale nie na cierno. Ako sa to potom moze uctovat? Pretoze postup je takyto:

1. Nahodia si veci na internet, ktore ponukaju. Napriklad spominane tricko za 15 Eur.
2. Ja si ho ako zakaznik u nej objednam, poslem jej na ucet 15 Eur.
3. Ona ho objedna, zaplati za neho - napriklad 8 Eur, ale objedna ho priamo na moju adresu. Tym sa vyhne aj CLU vacsinou aj DPH.
4. Teda mne pride balicek aj s fakturou, ona nema nic, len tie prevody.
5. Zarobila 7 Eur, ale ako si zauctuje vydaj a prijem? Ako co? Kedze tovar nikdy v ruke ani nemala a ani mi nic nevystavuje, lebo mne to pride balickom?

Myslim si, ze s dodavatelmi nema ziadne zmluvy, len to proste nakupuje ako pre seba, tak aj pre zakaznicky, ktore napriklad netusia co je to paypal alebo ebay a je pre nich jednoduchsie objednat od niekoho zo SR...


Dalo by sa to urcite aj tak, ze tovar objednam na svoju firmu, teda dane tricko pride mne a ja ho az tak predam. V tom pripade nevidim problem. Lebo ja objednam, mne pride tovar aj s fakturou a nasledne vystavim ja fakturu pre moju zakaznicku. Jedine tu by mohol byt problem, ze asi ako zivnostnik, ktory chce predavat oblecenie potrebujem od dodavatela aj nejake certifikaty a tak, nie? No a plus sa nevyhnem CLU napriklad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Legitímne to bude vtedy :
    1.) ak na faktúre, ktorá príde zákazníkovi, budú tvoje firemné iniciály, poskytneš mu prijateľné reklamačné podmienky a možnosť vrátenia tovaru.
    2.) alebo ak sa dohodneš s čínskou firmou na spolupráci. Ty budeš iba sprostredkovateľ za províziu. Ale v tom prípade zákazník podľa zákona o ochrane spotrebiteľa, musí byť informovaný ,,vopred ´´, kto bude dodávateľom tovaru, kto mu poskytne prípadnú reklamáciu, alebo vrátenie tovaru.

    Predaj oblecenia z Ciny, ako so zivnostou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.