Zavrieť

Porady

Kyselina sirova, kyselina solna.

Kuwa, borim sa s problemom ako tieto chemicky ciste koncentrovane pozivatiny kupit. S lekarnami nie je rec, aj v biochemickom laboratoriu som zaklopal. Na dobierku nikto neposiela a s malym mnozstvom sa nikto nechce otravovat. Je nejaka moznost kupit tieto chemicky ciste suroviny s dodanim na adresu a v malom baleni (1 liter a menej)? :-)
3 komentárov     zbaliť
Kvaka Vitaj, si vstal z mŕtvych?
alabut A co budem medzi bandou krestanov zavadzat, teraz im rezignoval najvyssi, mal by som kopu pripomienok, aky to ma v stade zmysel? Vystacim si s kyselinou. :-)
srska najvyšší = raditel, namestník = peter a vedúci odboru odstúpil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Akurát HCl ako čistú koncentrovanú kyselinu ani nekúpiš, je len roztok chlorovodíka cca 35%. A treba čítať bezpečnostné predpisy, HCl len so štítom, vyparuje sa chlorovodík. Proti účinkom pár je potrebné chrániť dýchacie cesty respirátorom resp. dýchacím prístrojom. V prípade poleptania a nadýchania treba okamžite navštíviť lekára..

    Takže, ak píšeš
    ...ako tieto chemicky ciste koncentrovane pozivatiny kupit....
    snáď nemyslíš ako požívatiny použiť naozaj.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Samozrejme, ze ich chcem spokojne pozivat, napriklad kyseliny chlorovodikovej je v tele az az, v zaludku znizuje kyslost prostredia dokonca pod PH 2. V tele je udajne zmes tychto kyselin v mnozstve 3 - 13 litrov, hoci pre potreby rozstiepenia potravy v zaludku staci udajne 0,4 litra. Koncentrovane preto, ze su chemicky ciste. Mam doma cca 40 litrov kyseliny sirovej, aj par flias kyseliny solnej, ale boli urcene pre priemyselne vyuzitie a nerad by som sa s nimi nadajal. Na webove linky sa v priebehu tyzdna pozriem a skusim sa k uvedenym kulinarskym specialitam dostat, dakujem. :-)

    Priemyselne kyseliny som vyuzival do kvasu na vylepsenie prostredia pre kvasinky. Co sa tyka sekery, aj chirurg krutil hlavou nad vybornym zahojenim, za co vdacim patronatu pod velenim BXL. :-)
    Naposledy upravil alabut : 12.02.13 at 18:44

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    v zaludku znizuje kyslost prostredia dokonca pod PH 2.
    Chcel si napísať, že HCl zvyšuje kyslosť v žalúdku, čím nižšie PH, tým kyslejšie prostredie, ak si dobre pamätám.
    alabut Prepac, to mi nedoslo. :-)

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    No ja teda neviem. Zobral si do ruky sekeru a čítali sme o tom pol roka.
    Čo sa stane, ak vezmeš do ruky koncentrovanú kyselinu sírovu ?

    Kyselina sirova, kyselina solna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.