Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok

dobrý deň. mám syna, ktorý študoval na strednej škole posledný maturitný ročník s individuálnym študijným plánom - chodil na preskúšania, nezúčastňoval sa vyučovania. zároveň pracoval na plný pracovný úvazok osem hodín denne a poberala som na neho rodičovský príspevok.

keďže tento rok zmaturoval, prišlo mi predvolanie z úradu soc.vecí a rodiny ohľadom ukončenia jeho štúdia - mám priniesť jeho maturitné vysvedčenie a môj zamestnávateľ tvrdí, že chce vidieť synovu pracovnú zmluvu vraj ohľadom tých rodičovských prídavkov (t.j. ide o to, či ich za posledny rok budem musieť vrátiť, keďže syn chodil na strednú školu a zároveň pracoval).

moja otázka znie: potrebuje zamestnávateľ synovu pracovnú zmluvu? myslím, že je to zbytočné, keďže chodil počas posl. ročníka na strednú školu - čiže na rodičovský prídavok som podľa zákona mala právo. prosím opravte ma, ak sa mýlim.

ĎAKUJEM za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z akého dôvodu mal syn individuálny študijný plán ?

    Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa § 4 odst. 1) písm. a je štúdium

    a) na strednej škole, okrem štúdia popri zamestnaní, kombinovaného štúdia a štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov.

    Podľa odst. 5) uvedeného zákona sústavná príprava dieťaťa na povolanie je aj

    a) iné štúdium alebo výučba, ktoré sú svojim rozsahom a úrovňou podľa rozhodnutia Ministerstva školstvo SR postavené na úroveň štúdia na školách uvedených v odst. 1)

    -----
    Možno by bolo dobré napísať dotaz na Ministerstvo školstva. Ak budeš musieť vrátiť prídavok na dieťa a poberala si aj daňový bonus, si povinná vrátiť aj DB.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mila s čím so mnou nesúhlasíš ? Nikde som nenapísala, že nemá nárok, ale ani nikde v prvom príspevku nevidím, že ide o denné štúdium. (Ak je 8 hod. v práci, ako môže byť v škole).

    Preto som doporučila túto formu štúdia dať posúdiť na Ministerstvo školstva

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Nesúhlasím s Veronikou....ak je syn (bol) v maturitnom ročníku, resp. je študentom SŠ, kt. sa pripravuje sústavne na budúce povolanie v dennom štúdiu, ak ti to tak potvrdí škola, že je študentom denného štúdia, to, že si poberala PnD a DB ( nie RP) podľa môjho názoru máš na neho nárok, i napriek tomu, že syn pracoval aj na základe PZ..moja dcéra študuje ne VŠ a je zároveň zamestnaná a mám nárok na PnD i DB.....na 100%, pretože je poslucháčkou denného štúdia......opýtaj na na príslušnom ÚPSVaR a over si to

    rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.