Zavrieť

Porady

danovy bonus

ma narok manzelka na danovy bonus zamesntnana na Sk ak splna vsetky potrebne podmienky aj napriek tomu, ze manzel je zamestnany v Taliansku a a uplatnuje si danovu ulavu na deti v Taliansku podla ich zakonov?

podla jednej pracovnicky danoveho uradu nema narok a prikazala zistit ci si manzel uplatnuje danovy bonus! Taliansky zakon vsak ziadny danovy bonus nepozna.... :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maria75 Pozri príspevok
    ma narok manzelka na danovy bonus zamesntnana na Sk ak splna vsetky potrebne podmienky aj napriek tomu, ze manzel je zamestnany v Taliansku a a uplatnuje si danovu ulavu na deti v Taliansku podla ich zakonov?

    podla jednej pracovnicky danoveho uradu nema narok a prikazala zistit ci si manzel uplatnuje danovy bonus! Taliansky zakon vsak ziadny danovy bonus nepozna.... :-)
    Má. Ak potrebné podmienky na priznanie DB splňa, tak má.
    § 33 Zákon o dani z príjmu (ov):
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    ved prave ja som tiez za to, ze ma narok. Podla mna sa skuma ci manzel pobera danovy bonus iba ak by bol zamestnany na SK

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ani to sa neskúma. Zamestnanec podpíše vyhlásenie, že si uplatňuje nárok na DB a zamestnavateľ posúdi či splňa podmienky ako Ti napísala Maja/Tweety/ v predchadzajúcej citácii §33 ods.1 Zákona o dani z príjmu. Nech Ti povie pracovníčka DÚ o ktorý § sa opiera. Možno sme nepostrehli...

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    ja si myslim, ze zas niekto (cest vynimkam) tresol na DU...a to je cele...lebo ja sa tiez vzdy pytam konkretne o aky paragraf ide no odpoved som nedostala...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.