Zavrieť

Porady

Min. mzda vs. zaklad + pohybliva cast

Dobry den, poradaci,

jeden problemik..
pracovna zmluva predavaca je napisana na 7000 SK + X% z obratu predaja.
Teraz po schvaleni novej vysky minimalnej mzdy vo vyske 7600 SK vznika problem...

moje otazky
1.) podla pracovnej zmluvy, za celkovu mzdu povazujem zaklad+pohyblivu cast a tu porovnam voci minimalnej mzde?
alebo
2.) porovnam zaklad voci minimalnej mzde a tu pohyblivu cast neberiem do uvahy pri porovnani min. mzdy?


pytam sa preto, ze sa niekedy stane, ze zamestnanec ma mzdu 7000 SK ako zaklad + 300 SK ako pohyblivu cast, a teda nedosahuje ani vysku 7600 SK a mal by som mu doplatit do min. mzdy. Doteraz problem nebol, kedze zaklad bol vyssi ako doterajsia min. mzda


ak je to podla bodu 1), tak vecsinou je zaklad+pohybliva cast nad buducou vyskou min. mzdy a nemusim doplacat do min. mzdy (stane sa iba raz za rok, ze z nejakych roznych dovodov sa doplaca do min. mzdy)

ak je to podla bodu 2), tak musim spravit dodatok k pracovnej zmluve, kde sa upravi zaklad na min. mzdu (prip. vyssiu ciastku)

Dakujem za Vas nazor a odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Platí 1) - mzda ktorá sa porovnáva s minimálnou mzdou je základná mzda+pohyblivá časť (príp.odmena). Ak toto spolu nedosiahne minimálnu mzdu, treba pracovníkom doplatiť doplatok do minimálnej mzdy.

    Min. mzda vs. zaklad + pohybliva cast

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.