Zavrieť

Porady

rozloha novostavby nezodpoveda listu vlastnictva

Dobry den, vedeli by ste mi poradit, ako postupovat, ked rozloha novostavby (bytu) je mensia ako je uvedene v liste vlastnictva? Rozdiel v rozlohe presahuje toleranciu uvedenu v zmluve. Prevzali sme kluce od bytu, uhradili vsetky faktury. Zostava podpisat zmluvu na prevod vlastnictva. Navrh na zmluvu na prevod vlastnictva obsahuje uz skutocne (mensie) rozmery bytu. Tento navrh na zmluvu sme neodsuhlasili a ziadali sme developera o vysvetlenie, ktory vsak neodpoveda.
Jasne, ze byt uz nezvacsia, ale nemyslite, ze cena bytu by mala zodpovedat rozlohe? Nemal by byt rozdiel zohladneny v celkovej cene? Ma vobec pravny postup nejaky vyznam v tomto pripade? Dakujem. B.
Naposledy upravil thekacicaa : 27.04.16 at 19:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    enida je offline (nepripojený) enida

    enida
    Pokial to spada do tolerancie ktoru si podpisal v zmluve tak si s tym suhlasil. Je to uplne bezny postup a bezna klauzula v developerskych zmluvach. Niet co riesit. Oni dodali byt pricom dodrzali vsetky zmluvne podmienky. Minimalne v tomto bode. Mozno jedine ak by dana zmensena miestnost tym utrpela na funkcnosti. Ale to dokazovat...
    thekacicaa Ako som pisala hore, rozdiel nie je v tolerancii, je vacsi.
    enida aha. v tom pripade by to mal byt dovod na odstupenie od zmluvy.

    rozloha novostavby nezodpoveda listu vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.