Zavrieť

Porady

zavirene PDF-ko???

Dobry den,
manzel ma obvinil, ze som mu zavirila PC tym, ze som si stahovala "zavirene PDF subory". Ano, stahovala som tlaciva z drsr, civil.gov a pod.
Prosim Vas, je mozne, aby bol subor PDF zavireny????
A ako to mam zistit skor nez ho ulozim na disk???
Dakujem!
R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    cisto teoreticky pdf -ko moze byt zavirene. Avsak nemalo by byt zavirene ak sa stahuju z "vladnych" stranok... Neviem aky pouzivate antivirus mno velka vacsina antivirov pred stahovanim upozorni na potencionalne nebezpecny subor a ani ho nezacne stahovat...
    ps: s virusmy bojujem denne a pritom nechodim na stranky ktore by mohli obsahovat taketo subory...cize virus sa mohol kludne dostat do vasho pc aj inym sposobom...nemusel dostat prave stihanutim jedneho pdf-ka....

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Pouzivam NOD (Eset ci ako sa to teraz vola).
    Tiez ma prekvapilo ze manzel tak presne zistil "kto za to moze" ....
    Takze ciste teoreticky - ak ten moj antivir skontrolujem (ci ma aktualnu databazu virusov, ci je zapnuty a pod.), tak pri stahovani pdf - dokumentov do kazdeho "nazrie" ci tam nie je virus?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    pdf subor nemoze obsahovat virus (iba ak slovo ) iba ak by sa nejaky magorko hral, spravil by virus, ulozil ho na net s priponou pdf a ten co by si ho stiahol a otvoril ho aplikaciou na spustanie exe.com, bat tak, jedine tak

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Fero11 Pozri príspevok
    pdf subor nemoze obsahovat virus (iba ak slovo ) iba ak by sa nejaky magorko hral, spravil by virus, ulozil ho na net s priponou pdf a ten co by si ho stiahol a otvoril ho aplikaciou na spustanie exe.com, bat tak, jedine tak
    Toto je pravda, vírus môže obsahovať iba dokument, ktorý má aktívny obsah (napr. samospustiteľná prezentácia - .pps, alebo nejaký flash súbor). Ale teoreticky je možné všetko. Neverím však, že by oficiálne dokumenty obsahovali vírus.

    Najľahšie je všetko zlé zvaliť na manželku....

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Feri pisal som ze cisto teoreticky moze,,,
    Konkretne NOD (pouzivam) pri stahovani suborov z netu idu subory cez neho a az potom na disk,, ak zisti v subore "podozrivy kod" tak vyhodi hlasku v zmysle spojenie bolo prerusene... atd...

    kto vie po akchy strankach surfuje manzel

    btw: http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3562822
    Naposledy upravil mpca : 11.12.08 at 13:00 Dôvod: pridany link

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    ha!
    tak to teda bude "ktovie po akych strankach surfuje manzel" )

    NOD som kukla, databaza aktualna, ochrany "zapnute", pocitac presiel "dokladnou kontrolou" ....... akurat ze mi "mrzne" mozilla ( asi otvorim novu temu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.