Zavrieť

Porady

preplatenie PN+dávka v nezamestnanosti

No este mam otazku k tejto teme.
Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala
Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    katika pe Pozri príspevok
    No este mam otazku k tejto teme.
    Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Tomuto moc nerozumiem. Po skončení PP si sa zaevidovala na úrade práce a potom v ochrannej lehote i išla na PN? Lebo počas PN-ky ťa na úrade práce nezaevidujú ako uchádzača o zamestnanie. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala
    Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.
    Počas obdobia PN je poberanie dávok v nezamestnanosti prerušené, nastáva opäť po skončení PN-ky.
    Ešte prosím vysvetli, čo som ti napísala v otázke.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katika pe Pozri príspevok
    No este mam otazku k tejto teme.
    Dajme tomu ze v prvom mesiaci, po skonceni vypov.lehoty, som ako nezamestnana 2 tyzdne na PN-bola som uz aj pocas prac.pomeru. Cast plati zamestnavatel a cast socialka. Mam narok na podporu, bude mi vyplatena za cely mesiac aj pocs dni ked som bola PN, alebo suma bude zahrnat len dni po skonceni PN? cize mesiac sa rozdeli na 2 tyzdne na PN zaplatene socialkou a 2 tyzdne ciastka podpory, alebo.... cely mesiac podpora+k tomu preplatenie Pn tych 2 tyzdnov. Dufam, ze som to moc nedomotala
    Dakujem aj za predchadzajucu za odpoved.
    Ochranná lehota, kedy po skončení prac.pomeru môže byť začiatok PN-ky je 7 dní. Nemocenské od 1. dňa platí sociálna poisťovňa.
    Výplata dávky v nezamestnanosti počas poberania nemocenského sa prerušuje - ako je uvedené v predch.príspevku.
    Aha,to som potrebovala vediet. Dakujem.Ohladom Vasej otazky,bola som riadne zamestnana ale mne pocas Pn skoncila PP na dobu urcitu, v PN pokracujem, ale mam sa hlasit na UP az po skonceni PN.

    preplatenie PN+dávka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.