Zavrieť

Porady

Peňažný denník - ID

ahojte poraďáci,
pátram po odpovedi na otázku, no zatiaľ márne, tak dúfam, že tu mi niekto poradí.
Účtujem v programe MRP, niekedy ID použijem na zápis napr. z paušálu 20% účtujem ako osobná spotreba, robím to cez ID a mínusovou hodnotou, problém však je, že keď som si vytlačila peňažný denník, riadky s touto mínusovou hodnotou sú prázne, program ich neakceptoval. Ako inak mám teda riešiť tento zápis?

ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa priloženého dokumentu z daňového riaditeľstva SR sa paušálne výdavky na PHL v jednoduchom účtovníctve môžu účtovať nasledujúcim spôsobom:
    a) v čase nákupu PHL vo výške 100% preukázaného nákupu PHL a v peňažnom denníku cez uzávierkové operácie vo výške 20% nákupu PHL ako zníženie výdavkov v členení ako boli výdavky na nákup PHL zaúčtované,

    b) ako výdavky ovplyvňujúce základ dane (80% z preukázaného nákupu PHL) a výdavky neovplyvňujúce základ dane
    (20% z preukázaného nákupu PHL).

    Otázka č.18
    Ak pomôže ako účtovať , tak som priložila aj ostatné otázky a odpovede
    Naposledy upravil Zita5 : 08.11.11 at 09:39
    Monika Kováčová
    Dovolím si trošku zjednodušiť postup zadávateľky. Program je tak flexibilný, že účtovanie pomocou ID nie je vôbec potrebné.
    Stačí použiť dva riadky v zápise (mám prípady, keď ich používam aj desať) Príklad v prílohe:
    účtovanie MRP PHM.JPG  

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ja by som to s tým mobilom riešila tak, že by som každý mesiac účtovala ako VOZD - prevádzková réžia. Urobila by som interný doklad na ktorom by som uviedla podľa mesiacov výšku celkových výdavkov. Z tejto sumy vypočítala 20 % a zaúčtovala k 31.12.2011 ako VOZD- prevádzková réžia s mínusovým znamienkom. To , že ID sa má účtovať k 31.12.2011 sa zdôrazňuje na školeniach. Ja osobne mám otvorený šanon , kde si od 1.1.2011 ukladám všetky ID a budem ich účtovať ako uzávierkové operácie. Čo sa týka toho mobilu je aj ďalšia možnosť účtovania a to v každom mesiaci pri úhrade faktúry rozúčtovať, 80 % ako VOZD - prevádzková réžia a 20 % ako VNZD - ostatné.

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    szivics Pozri príspevok
    ahojte poraďáci,
    pátram po odpovedi na otázku, no zatiaľ márne, tak dúfam, že tu mi niekto poradí.
    Účtujem v programe MRP, niekedy ID použijem na zápis napr. z paušálu 20% účtujem ako osobná spotreba, robím to cez ID a mínusovou hodnotou, problém však je, že keď som si vytlačila peňažný denník, riadky s touto mínusovou hodnotou sú prázne, program ich neakceptoval. Ako inak mám teda riešiť tento zápis?

    ďakujem za pomoc
    síce už nepracujem v MRP, ale pri tlači ste nemali začiarknuté, alebo nastavené pohyby v pokladni a na účte, boli tam aj nepeňažné operácie????

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Áno mala som vytlačiť všetko, mne to v PD v podstate zapísalo, aj text aj číslo operácie aj dokladu, no suma nebola zobrazená, tým pádom aj zostatok hotovosti bol nezmenený :-/

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Interné doklady sa účtujú k 31.12.2011 ako uzávierkové operácie. Čo konkrétne myslíš pod tým, že z paušálu 20 %. O takom zápise, že osobná spotreba s mínusovou hodnotou som ešte nepočula.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    No myslím že ID sa môže použiť aj bežne cez rok nie len ako uzavierkové operácie. 20% no ak mobil je využívaný aj na súkromné hovory, tak v IS je stanovené že 20% je osobná spotreba a ostatné ako VOZD

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    N áo je to možnosť s tým VNZD , ale čo keď budem potrebovať niečo iné zaúčtovať ako mínusovú hodnotu, v tom prípade sa vraciam k zadaniu môjho problému, že v peňažnom denníku sa mi nezobrazili mínusové hodnoty ..... Katarina myslíš že ak by to bolo ku 31.12.2011 ako záverečná operácia potom by mi to malo zobrať?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vieš prečo si nemala zapísaný ID v pokladni ????
    ID sú predsa N E P E Ň A Ž N É operácie, t.j. nemenia stav v pokladni ......

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    No ID, resp.uzávierkové operácie sa nemožu používat celý rok - kuk do POstupov účtovania JU, §4/ods.1-pism.c)

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Mila123 AH :-))) áno ďakujem som trdlo...

    Majkas a teda keby som chcela znížiť, resp opraviť nejakú sumu cez ID tak až na konci roka? Ale keď to potrebujem upraviť v súvislosti s DPH - štvrťročný platca DPH? Ja viem že sa to dá cez VNZD, čisto teoreticky aj v inom prípade sa to môže vyskytnúť. Prosím Vás.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    No, práve pri DPHáčkarovi sa mi to javí ako najšikovnejšie cez VNZD, pretože hned pri účtovaní rozdelíš čo ide do vydavkov a čo nie a k tomu prislúchajúcu DPH.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Tak asi nevidím inú možnosť, ďakujem za pomoc! Pekný deň

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Automatický ak vidím 20% a 80% tak mám v hlave paušál PHL . Tak toto som teda prehliadla, že sa jedná o telefón .Ale v podstate , či už telefón , alebo PHL , výber spôsobu je pri účtovaní v JU ten istý.A to som si fakt dala námahu, vyhľadať ten dokument z minulosti . Prepáčte

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    ďakujem ešte raz za rady, netreba si všetko komplikovať, pokračovala som v niečom začatom a nejako som si to neuvedomila že sa dá inak :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.