Zavrieť

Porady

Začínam podnikať so second hand tovarom

Chcela by som sa opýtať či mi vie niekto poradiť čo všetko na to potrebujem?
Začínam podnikať prvý krát a vzhľadom na to že na našich úradoch je neskutočná "ochota" tak zháňam info ako viem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    No ako myslíš na kilá??? ..Prečítaj si trošku zákon o second hande..veci majú byť vypraté vyhladené..
    .................................................. ...........................

    v súlade s platnou legislatívou v súčasnosti nie sú špeciálne obmedzenia na predaj second hand oblečenia. Použité textilné výrobky boli už raz uvedené na trh, prešli procesom posúdenia zhody, a preto z pohľadu zákona č. 264/1999 Z. z. o technických požadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody v znení neskorších predpisov môžu byť ďalej uvádzané na trh.

    Z hľadiska prevencie proti prenosným ochoreniam pri predaji použitého oblečenia musíte zdravotnú bezchybnosť zabezpečiť tak, že textílie budú vyprané alebo vyčistené a vyhladené podľa technológie predpísanej pre ošetrovanie daného materiálu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš sa prihlásiť - zaregistrovať na DU pre daň z príjmu
    ak máš auto na dovoz tovaru, tak aj na DMV,
    zamestnancov nemáš, že?
    Hygiena a iné - závisí, kde a ako podnikáš, aké priestorY, predajňa, nič neuvádzaš.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    začínaš plánovať podnikanie, alebo začínaš podnikať?
    Otázky treba zadať konkrétne.

    pepa229 je offline (nepripojený) pepa229

    pepa229
    začínam podnikať už mám vybavenú živnosť, daňový ale nviem či sa posiela nejaké oznámenie aj na hygienu alebo fakt neviem čo všetko mám ešte vybaviť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    pepa229 Pozri príspevok
    Priestor mám v nájme, zamestnancov nemám, a čo znamená kde a ako podnikám
    Ešte pred tým a ako prvé treba osloviť hygienu , že idete podnikať v tom a tom smere a potrebujete od hygieny povolenie k Vašej predajni .To je treba skutočne skôr , ako zariadenie predajne. Na to treba myslieť .Treba ich navštíviť osobne, informovať sa o postup a všetko Vám povedia , čo bude hygiena požadovať .

    pepa229 je offline (nepripojený) pepa229

    pepa229
    ďakujem toto som chcela vedieť lebo som si myslela že na obchod s odevami nepotrebujem povolenie hygieny len dnes som si to na nejakom blogu náhodou prečítala
    dobry den,
    je treba vybavit este nieco ine okrem hygieny? ja mam prenajaty maly stanok na mestskej trznici

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý večer, náhodou som našla túto tému a napadlo ma, že by bolo možno zaujímavé predávať second hand tovar na kg každú sobotu v kultúrnom dome nejakej inej dediny. Pred nedávnom sme absolvovali otvorenie bufetu, takže máme papierovačky v čerstvej pamäti. Je treba zvlášť živnosť na textil? MOO a VOO v rozsahu voľných živností asi nebude stačiť. Predpokladám, že RP, ktorú mám prihlásenú v bufete nebudem môcť používať v kulturáku, asi budem musieť mať ďalšiu a prihlásiť ju na DU ako nejakú prenosnú bez presnej adresy prevádzky? Hygienu /prevádzkový poriadok/, BOZP asi ani netreba riešiť, či myslíte, že áno, keď nebude stála prevádzka? Reklamačný poriadok by asi mal byť? Poradíte?

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ďakujem za radu, určite si pozriem zákon. Na kg som myslela tak, ako napr. v sekáči nemenujem v PO prídete a vyberáte si tovar z veľkých nádob. Dáte si to na váhu a zaplatíte napr. 4 eurá za kg. Je pravda, že moc vyžehlené dané veci nie sú. Tovar by som brala z VOO, ktorý dávajú doklad o termickej hygienickej dezinfekcií tovaru. Ale to asi nestačí, podľa toho čo píšete v PO porušujú zákon. Akurát som ho hľadala na www.zbierka.sk ale nič som nenašla len colné nariadenia. Nepomôžete mi s číslom zákona? Je to tento č. 264/1999 Z. z. z Vášho príspevku? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.