Zavrieť

Porady

Ako platí dane živnostník

Ahojte...mám takú otázku
Mozno je to dosť trápne, ale ako sa platia dane, keď som živnostník?
Mám si vyrátať daň a poslať ju na nejaký účet daňovému úradu?, alebo sa to rieši až pri daňovom priznaní?
Práve som si založila živnosť a nikde som sa nedočítala, kde a ako sa platí daň, takže v tom mám poriadny chaos
Za všetky rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Ak si si založila živnosť teraz v decembri, tak do konca marca budeš podávať daňové priznanie, kde budú zahrnuté všetky Tvoje príjmy, nielen z podnikania. To znamená, že ak si bola doteraz zamestnaná, tak nebudeš žiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovania dane, ale všetko Ti vstúpi do daňového priznania.Ak Ti vznikne daňová povinnosť, tak ju uhradíš daňovému úradu, ale až v marci, teraz nerobíš nič. Tvojou povinnosťou je sa zaregistrovať na Daňovom úrade a získať DIČ.

    grafmart je offline (nepripojený) grafmart

    grafmart
    Ďakujem za odpoveď.
    Som študent a tento rok nepracovala ani nebrigádovala, takže s tým by problém nebol, a DIČ už tiež mám.
    Len som chcela vedieť ako sa to platí, keďže pri klasickom zamestnaní sa odvádza daň pri každej výplate.
    Takže ešte raz ďakujem za pomoc.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Daň z príjmu FO sa odvádza na príslušný účet DÚ, ktorý si vyhľadáš(klikni) TU
    konšt. symbol je 1744. Na príslušnej stránke vyber daň z príjmo fyz. osôb z podnikania a ........... , vyber Daňový úrad a klikni na Zobraz účet.

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Musím podať daňové priznanie, ak som bola celý rok nezamestnaná a decembri som sa stala živnostníkom ,ale nemala som žiadné príjmy v r.2008 ani zo živnosti. Podáva sa aj nulové daňové priznanie . Je to tlačivo A, alebo B?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Evinka73 Pozri príspevok
    Musím podať daňové priznanie, ak som bola celý rok nezamestnaná a decembri som sa stala živnostníkom ,ale nemala som žiadné príjmy v r.2008 ani zo živnosti. Podáva sa aj nulové daňové priznanie . Je to tlačivo A, alebo B?
    Ak si mala výdavky a vykážeš stratu, ktorú si môžeš započítať v nasl. zdaň. období, si povinná podať DP,

    Ako platí dane živnostník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.