Zavrieť

Porady

ako riešiť izoláciu vyrovnávacej malty z vonku - medzi základ.doskou a tehlou.

ako správne zo stavebného hľadiska riešiť na dome tú časť, kde je na základovej doske nalepená IPA, na tom vyrovnávacia malta, tehla... ide mi o vonkajšiu časť. vraj je to dosť citlivé miesto, kadiaľ vniká dnu vlhkosť. ipa nám presahuje múr cca 1 cm. čiže nedá sa veľmi vyhnúť. niekto to vyhýna hore cez maltu, niekto nadol na sokel. nemám čo ohnúť.
poradte, ako to ošetriť.
dakujem
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som to natrel gumoasfltom co som nasiel a prekryl to cele XPS, cez to bude presahovat izolacia fasady, takze pokial sa tam dostane vlhkost, tak jedine pri potope.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Idete dom zateplovať? alebo omietať.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ja zateplujem a natiahol som 50cm pas IPI okolo domu, siaha od 1 radu tehiel az pod podkladny beton na DT-cka
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.
Mozes prosim Ta napisat konkretnjesie,ako odizolovat ten priestor? Tiez ma to zaujima. Diky
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Takto nejak.Medzeru medzi styrodurom a stenou vždy vyplňame montážnou penou alebo kompletne dookola pritriem lepidlom.Tak aby sa zabránilo prúdeniu vlhkého vzduchu smerom nahor..
IMG_2449.jpg  
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dakujem.
Aky je rozdiel medzi styrodurom a tekutou lepenkou? /pouzitie v interieri/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mustíte presne zadať čo treba izolovať.Využitie styroduru a tekutej lepenky je diametrálne odlyšné.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Mustíte presne zadať čo treba izolovať.Využitie styroduru a tekutej lepenky je diametrálne odlyšné.
Betonovu podlahu pod plavajucou podlahou+mur proti vzlinavej vlhkosti,ktora sa vytvori vzdy iba v lete na cca 3 mesiace
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.
takže vnútorná vodorovná hydroizolácia základovej platne - ipa, ktorá ide popod obvodové múry, presahuje vonku cca 1-2 cm. na tom sú zvyšky vyrovnávacej malty. malta nie je zvonku rovná. urobiť niečo s tou prečnievajúcou ipou alebo ju odrezať?

ide cez vyrovnávaciu maltu dnu vlhkosť?

dali by sme tam IPU (resp. uvažovali sme aj nad tekutou gumou - pýtam sa v inej téme), len nevieme, či môže ísť ipa pod polystyrén.

na obrázku - čo je medzi XPS a nopovkou? nevidno to dobre, je to ešte XPS?
Naposledy upravil Mirkaska : 23.08.11 at 19:56
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ idete zateplovať tak s tou ipou ktorá trčí nemusíte robiť nič pokiaľ nezavadzia ppolystyrénu.Ak by zavadzala tak ju ohnite je jedno ktorým smerom,prípadne odrežte.Ipa a polystyrén sa nemajú radi len pri priamom dotyku.Ak je medzi nimi špára pol milimetra tak to stačí.Chemickú reakciu polystyrén vs ipa v takýchto mietach neriešte aj keby sa to dotýkalo je to bezpredmetné.Horšie je keď je polystyrén položený na ipe pod poterom tam je trvalo pritáčaný o ipu je to v nevetranom priestore kde má prístup len málo vzduchu a v priebehu xxx rokov z neho ubudne možno pol milimetera.Dajte nejaké fotto tej trčiacej ipy.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?
1. nie
2.asi nie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tým že natriete povrch poteru asfaltom alebo naň nalepíte gumu nič nedosiahnete.Treba zistiť príčinu vlhnutia a tú odstrániť.
1 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

220870 Pozri príspevok
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?
čo znamená neizolované múry? my máme podlahovku a ak je toto spojenie nebezpečné, čo treba robiť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Neizolované múry= to že medzi murom a betonovym základom nieje vodorovná izolácia väčšinou IPA Hydrobit .
Podlahovka nechápem zadaniu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Tým že natriete povrch poteru asfaltom alebo naň nalepíte gumu nič nedosiahnete.Treba zistiť príčinu vlhnutia a tú odstrániť.
Ach,jaj!
Tonko,navstivila som desiatky internetovych for,precitala stovky prispevkov,obvolala zopar firiem zaoberajucich sa vlhkostou,ale zial, odpoved na moju otazku som doteraz nenasla...v

Mame problem s vlhkym murom.Vzdy v lete sa tam objavi vlhky flak,nie su tam plesne,len to spatne vyzera.Zbytok roka je stena "normalna".

Vsade citam "treba zistit,odkial vlhkost pochadza, zavolajte si odbornika,ktory navrhne konkretne, najlepsie riesenie..."
Obvolali sme zopar firiem,co sa zaoberaju odstranovanim vlhkosti.
Kazda firma odporuca urobit nieco ine, "co urcite pomoze".Samozrejme zavisi to od toho,ktora sa cim zaobera. Jedna radi podrezat,druha injektaz atd.

/ da sa aj nejak laicky zistit zdroj vlhkosti a od toho potom pokracovat , co dalej?/

Podrezavaniu sa branim zubami-nectami, injektaz je riesenie na par rokov...

Ak mi niekto odpovie na moju otazku,budem rada, bude to pre mna odpoved hodna MILION bodikov
-kde a ako hladat odbornika, co vie zistit,preco vlkost vznika?
-ako sa taky clovek vola? Teda jeho profesia, nazov zivnosti,ci nieco podobne?
-ako zistit, ze ten clovek sa ozaj vyzna a rozumie tomu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Laicky sa to nedá zistiť.Pošlite mi zopár fotto zvlhnutých miest ,z interiéru aj z exteriéru vždy jedno a to isté miesto.Možno to budem vedieť posúdiť z fotografií na amstavby@amstavby.sk.
Niekedy to býva úplná prkotina. niekedy je to drastickejšie.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

arizona Pozri príspevok
Ach,jaj!
Tonko,navstivila som desiatky internetovych for,precitala stovky prispevkov,obvolala zopar firiem zaoberajucich sa vlhkostou,ale zial, odpoved na moju otazku som doteraz nenasla...v

Mame problem s vlhkym murom.Vzdy v lete sa tam objavi vlhky flak,nie su tam plesne,len to spatne vyzera.Zbytok roka je stena "normalna".

Vsade citam "treba zistit,odkial vlhkost pochadza, zavolajte si odbornika,ktory navrhne konkretne, najlepsie riesenie..."
Obvolali sme zopar firiem,co sa zaoberaju odstranovanim vlhkosti.
Kazda firma odporuca urobit nieco ine, "co urcite pomoze".Samozrejme zavisi to od toho,ktora sa cim zaobera. Jedna radi podrezat,druha injektaz atd.

/ da sa aj nejak laicky zistit zdroj vlhkosti a od toho potom pokracovat , co dalej?/

Podrezavaniu sa branim zubami-nectami, injektaz je riesenie na par rokov...

Ak mi niekto odpovie na moju otazku,budem rada, bude to pre mna odpoved hodna MILION bodikov
-kde a ako hladat odbornika, co vie zistit,preco vlkost vznika?
-ako sa taky clovek vola? Teda jeho profesia, nazov zivnosti,ci nieco podobne?
-ako zistit, ze ten clovek sa ozaj vyzna a rozumie tomu?
Neverím, že práve JA by som mohol získať od Teba nejaký bodík,

no kardinálné riešenie problémov s vlhkosťou je vhodné VETRANIE .
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

220870 Pozri príspevok
Pokiaľ idete zateplovať tak s tou ipou ktorá trčí nemusíte robiť nič pokiaľ nezavadzia ppolystyrénu.Ak by zavadzala tak ju ohnite je jedno ktorým smerom,prípadne odrežte.Ipa a polystyrén sa nemajú radi len pri priamom dotyku.Ak je medzi nimi špára pol milimetra tak to stačí.Chemickú reakciu polystyrén vs ipa v takýchto mietach neriešte aj keby sa to dotýkalo je to bezpredmetné.Horšie je keď je polystyrén položený na ipe pod poterom tam je trvalo pritáčaný o ipu je to v nevetranom priestore kde má prístup len málo vzduchu a v priebehu xxx rokov z neho ubudne možno pol milimetera.Dajte nejaké fotto tej trčiacej ipy.
dobre drží polystyrén na IPE? ide o sokel, na ktorom bude kamenný obklad, budú sa dávať kotvy...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať