Zavrieť

Porady

VÝPOVEĎ

Dobrý deň.
Nenašiel som rubriku o zákonníku práce tak to hodím sem.
Chcel by som stručnú odpoveď nakoľko to dosť ponáhľa...
Otázka / problém znie !!!
Som zamestnaný vo firme od 14. apríla /už po skúšobnej lehote/ 5.9.2011 mám nastúpiť na brigádu, ktorá mi na moje plány a situáciu viac vyhovuje ako zamestnanie ktoré mám...momentálne som na PN-ke do 31.8.2011. Chcem dať výpoveď no majster mi výpoveď dohodou nechce dať jedine cez paragraf o absencii nejaký A-čkovy...keďže 2-mesačnú výpovednú lehotu tam byť nemožem toto sa javí ako jediná možnosť...vezmú ma na OÚP keď budem mať paragraf alebo si budem musieť sám platiť sociálku a zdravotnú?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nezáleží na základe akého paragrafu máš výpoveď, OÚP to už nezaujíma.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    2016 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Nenašiel som rubriku o zákonníku práce tak to hodím sem.
    Chcel by som stručnú odpoveď nakoľko to dosť ponáhľa...
    Otázka / problém znie !!!
    Som zamestnaný vo firme od 14. apríla /už po skúšobnej lehote/ 5.9.2011 mám nastúpiť na brigádu, ktorá mi na moje plány a situáciu viac vyhovuje ako zamestnanie ktoré mám...momentálne som na PN-ke do 31.8.2011. Chcem dať výpoveď no majster mi výpoveď dohodou nechce dať jedine cez paragraf o absencii nejaký A-čkovy...keďže 2-mesačnú výpovednú lehotu tam byť nemožem toto sa javí ako jediná možnosť...vezmú ma na OÚP keď budem mať paragraf alebo si budem musieť sám platiť sociálku a zdravotnú?

    Ďakujem
    Ak so skončením PP dohodou zamestnáv. nesúhlasí, musíš podať výpoveď. Ak ju nepodáš, a aj tak po PN nebudeš chodiť do práce, porušíš pracovnú disciplínu, kde je možné s Tebou okamžite skončiť PP. Pri evidencii na ÚP, nie je podstatný dôvod skončenia PP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpovedný dôvod UP nezaujíma, ale budeš ho mať uvedený na zápočtovom liste a niekedy bude možno zaujímať iného zamestnávateľa (ak píšeš o okamžitom skončení pracovného pomeru z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.