Zavrieť

Porady

S R.O.

Mam s r.o. a chcel by som vediet,ake su podmienky pri zamestnanimojej manzelky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    mucko
    Mam s r.o. a chcel by som vediet,ake su podmienky pri zamestnanimojej manzelky
    Ak máte pracovnú pozíciu - činnosť, ktorú je schopná vykonávať, môžete ju zamestnať, aj keď ide o Vašu manželku.

    akirda je offline (nepripojený) akirda

    akirda
    Mám podobnú otázku.
    Verím, že som v správnej téme nakoľko som tu nová.
    Mám možnosť stať sa spoločníkom, prípadne riaditeľkou spoločnosti.(firma bola bez aktivít - rozbieham ju sama - boli by sme 3spoločníci) Zaujíma ma, čo je pre mňa výhodnejšie z týchto dvoch možností ak budem robiť predaje a teda aj zisk a druhá otázka je, na čo má môj manžel právo a na čo nie. (nie je zamestnancom ani spoločníkom)
    Ďakujem pekne.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Robiť riaditeľa spoločnosti znamená mať pracovnú zmluvu a dostávať dohodnutú mzdu. Byť spoločníkom znamená robiť a ak nie si zamestnancom, zisk sa bude rozdeľovať pre všetkých spoločníkov podľa výšky vlastníckych podielov. Manžel, pokiaľ nie je spoločníkom, ani zamestnancom, nemá žiadne právne vzťahy so spoločnosťou.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    hupka
    Ak máte pracovnú pozíciu - činnosť, ktorú je schopná vykonávať, môžete ju zamestnať, aj keď ide o Vašu manželku.
    Manželka je vo vzťahu k spoločnosti ako každý iný zamestnanec, bez ohľadu na to kto je spoločníkom (môže aj ona sama spoločníkom a zároveňa j zamestnancom).Jedná sa o pracovno-právny vzťah medzi osobou a právnickou osobou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.