Zavrieť

Porady

prevod obchodného podielu medzi manželmi

Chcem poprosit o radu , keďže som také niečo ešte nerobila. Jediný spoločník v sro chce pribrat manželku za druhú spoločníčku. Výška prvého vkladu bola 200.000. Ak som si tu vsetko dobre prezrela na porade, tak spoločník by mal spraviť zvluvu o prevode podielu. Môže to byt bezodplatný prevod? Nebude z toho musiet potom platit dan? SRO bola zalozena v roku 2000. Chcel by previest 100.000. Na výpise z obchodného registra sa výška základného imania nezmení len výška vkladov bude u oboch po 100.000 a podiely 50 a 50%. je to správne?
Ďalší problém: Viem ze vklad sa nesmie spoločníkovi vrátiť,ale je mozné ho vymeniť za nepeňažný vklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    Tak ma napadlo,že asi bude lepsie predat podiel za 100.000. Predavajúci bude mat prijem aj vydaj rovnaky,cize ziadna dan a v prípade kupujúceho, ak by chcel niekedy previest svoj podiel tak by nemal ziaden výdavok.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mariana11 Pozri príspevok
    Chcem poprosit o radu , keďže som také niečo ešte nerobila. Jediný spoločník v sro chce pribrat manželku za druhú spoločníčku. Výška prvého vkladu bola 200.000. Ak som si tu vsetko dobre prezrela na porade, tak spoločník by mal spraviť zvluvu o prevode podielu. Môže to byt bezodplatný prevod? Nebude z toho musiet potom platit dan? SRO bola zalozena v roku 2000. Chcel by previest 100.000. Na výpise z obchodného registra sa výška základného imania nezmení len výška vkladov bude u oboch po 100.000 a podiely 50 a 50%. je to správne?
    Ďalší problém: Viem ze vklad sa nesmie spoločníkovi vrátiť,ale je mozné ho vymeniť za nepeňažný vklad?
    Spoločník môže previesť časť svojho obchodného podielu na ďalšieho spoločníka - a to zmluvou o prevode obchodného podielu. Tento vzťah medzi 2 spoločníkmi a finančné vysporiadanie bude ich súkromná záležitosť.
    V účtovníctve iba preúčtuješ á 100.000 Sk na osobitnú analytiku pre každého spoločníka.
    Spoločnosť musí mať ZI najmenej vo výške 200.000 Sk - preto sa nemôže "vrátiť" . Ak si mala na mysli vysporiadanie medzi manželmi, tak to urobia mimo s.r.o.
    Podiely môžu byť aj v inom pomere ako 50:50.
    Všetko sa dá nájsť v [SEARCH]Obchodnom zákonníku [/SEARCH]aj tu na porade.sk

    prevod obchodného podielu medzi manželmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.