Zavrieť

Porady

Kniha zahradkara

Dobrý deň,

vedeli by ste mi prosím poradiť knihu/y, ktorú/é by podľa Vás každý záhradkár mal mať? Idem zakladať asi 300m2 záhradku (100m2 zelenina 200m2 oddych) a tak zháňam knihy, ktoré by ma inšpirovali, ale aj naučili, ako sa v ktorom ročnom období starať o rôzne druhy či zeleniny/ovocia ale aj o okrasné rastliny, ktoré by som tam mal.

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Rozhodne doporučujem začať knižkou od Karla Čapka - Zahradníkův rok.

    Čapek bol nielen skvelý spisovateľ, ale aj vychýrený zahradník - amatér. Zahradníkův rok rozhodne stojí za prečítanie.


    Tu je download link
    http://delfinek88.webovastranka.cz/file/?fileid=2771

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja ti odporučím knihy, ktoré mne osobne pomohli pri zakladaní a tiež pri rozmiestňovaní, pri výbere a starostlivosti . Všetko o záhrade- John Brookes ( mne pomohla k rozmiestneniu , správnej voľby typu záhrady a tiež k správnym rastlinám), Rez a tvarovanie drevín- ilustrovaná príručka Christopher Brickell David Joyce ( pre začiatočníka nenahraditeľné). Máme síce aj iné, ale konkrétne tieto dve nám pomohli najviac a najčastejšie po nich siahnem

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Ja mám po dedovi a po otcovi asi "tonu" zahradkárskych kníh a príručiek. Väčšinou ich ani nepoužívam, pretože úplne všetko nájdem na internete. Ale pár dobrých kníh - hlavne pre začiatočníka - som si predsa len kúpil. Je v nich všetko potrebné.

    Radoslav Šrot - 1000 dobrých rad zahradkářům

    Franz Böhmig, Stanislav Peleška - 2000 rad pro zahradkáře

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    sice este nezakladame zahradku, ale rada si tieto knihy precitam aj ja

    ono inspiracii na internete je habakuk, ide o to zvolit to najvhodnejsie pre nasu zahradu... podla slnka a tak

    navyse my mame aj psika, tak musim vylucit rastliny nevhodne pre nich...

    mvlko je offline (nepripojený) mvlko

    mvlko
    Ďakujem Vám za cenné rady, knihy som zosumarizoval a poobjednával verím, že aj iným táto téma pomôže ako mne...

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Na margo internetu- nevravím, je to zdroj informácii, ale aj tak som pri zakladaní záhrady a sadu siahla po knihách ( dá sa pri nej aj ležať napr.) a Záhradkára vrele odporúčam.
    P.S. šikovná je aj kniha Záhrada nápady a rady- Pippa Greenwoodová- tiež veľmi užitočná knižka- šikovné riešenia pre záhradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.