Zavrieť

Porady

DVP a DBŠ


Ahojte, mam taku dilemu.Mam dohodarov - studentov,stalo sa ze neprisiel cely mesiac do roboty /nevyslo mu to/,mala som ho prihlaseneho na soc.poist., podpisal vyhlasenie a ma uzavretu zmluvu na DBŠ. V ten mesiac ma samozrejme 0 na vyplatu,ale ja neviem ci mam normalne spracovat mzdu,pretoze tam ma to nezdanitelne minimum a zapocita sa mu to aj do celkovej sumy nezdanitelneho minima. podla mna ak je nula,tak si nema co uplatnit nie a aj v potvrdeni o vyplatenych prijmoch to nema byt ten mesiac?? ja som normalne urobila mzdu v programe 0 a program si to tam zapocital

fakt neviem, mzdy nie su moja parketa /neviem co je moja parketa /
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    janka_k Pozri príspevok

    Ahojte, mam taku dilemu.Mam dohodarov - studentov,stalo sa ze neprisiel cely mesiac do roboty /nevyslo mu to/,mala som ho prihlaseneho na soc.poist., podpisal vyhlasenie a ma uzavretu zmluvu na DBŠ. V ten mesiac ma samozrejme 0 na vyplatu,ale ja neviem ci mam normalne spracovat mzdu,pretoze tam ma to nezdanitelne minimum a zapocita sa mu to aj do celkovej sumy nezdanitelneho minima. podla mna ak je nula,tak si nema co uplatnit nie a aj v potvrdeni o vyplatenych prijmoch to nema byt ten mesiac?? ja som normalne urobila mzdu v programe 0 a program si to tam zapocital

    fakt neviem, mzdy nie su moja parketa /neviem co je moja parketa /
    Pokiaľ nič nerobil tak nemá za mesiac ani mzdu a tým pádom ani odpočet si neuplatňuje. Do potvrdenia by som mu dala len mesiace v ktorých mal príjem a nezdaniteľnú čiastku v sume v akej si skutočne uplatňoval

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.