Zavrieť

Porady

Prístavba autodielne

Prosím o radu,
môj sused má vo dvore 1 m od hranice pozemku postavenú autodielňu 16 m dlhú a 6 vysokú. Teraz chce rozširovať túto budovu o ďalších 6 m a dvíhať ju do výšky, čiže autodielňa by bola dlhá 22 m a vysoká 10 m. Požiadal nás, aby sme mu dali súhlas s prístavbou, s čím zásadne nesúhlasíme a to z nasledovných dôvodov:
už teraz nám jeho autodielňa zacláňa do dvora, je tam neustály tieň cez 1/2 pozemku a aj do neskorej jari sneh a blato. Nehovoriac o tom, že je tam neustály ruch, hluk, výpary z výfukov a zo striekania áut, ktoré robí na dvore.
Dopočuli sme sa z diskrétneho zdroja, že v prístavbe, ktorú má naprojektovanú bude mať striekáreň a lakovňu, čo si myslím, že v obytnej zóne je nanajvýš neprípustné. Aký máte nato názor vy, môže pristavovať aj napriek nášmu nesúhlasu? Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Podľa platného zákona by nemal získať stavebné povolenie, pokiaľ je jedna zo zúčastnených strán konania (Vy) proti a svoj postoj podloží relevantnými dôvodmi. Myslím si že spomínané dôvody také sú, a preto by ste sa mali usilovať o svoje záujmy alebo pristúpiť na nejaký rozumný kompromis alebo finančné vyrovnanie - no byť na Vašom mieste - neulakomil by som sa na malú čiastku. Zákon sa však dá obísť, a pokiaľ má dobré kontakty na katastrálnom úrade - je možné aby 1 m široký pás svojho pozemku (od vašeho pozemku) predal napr. svojmu synovi, ktorý by sa tým stal jeho priamym susedom. Následne by v stavebnom konaní žiadal vyjadrenie svojho najbližšieho suseda - svojho syna... Tu je potrebné ustriehnuť v "pozemkovom" zákone - nemám čas zisťovať ako sa ten zákon volá... článok, že pozemky NIE JE MOŽNÉ rozdeľovať na veľmi malé čiastky....

    andrejf je offline (nepripojený) andrejf

    zacinajuci tatko andrejf
    Mam podobny problem, sused stavia garaz a prirucnu dielnu ... avsak prakticky tam bude robit auta, kedze ma na to zivnost ... mozem este dodatocne dat staznost na jeho stavbu aby sa mu zastavila dana stavba ?

    andrejf je offline (nepripojený) andrejf

    zacinajuci tatko andrejf
    malovanikova Pozri príspevok
    Prosím o radu,
    môj sused má vo dvore 1 m od hranice pozemku postavenú autodielňu 16 m dlhú a 6 vysokú. Teraz chce rozširovať túto budovu o ďalších 6 m a dvíhať ju do výšky, čiže autodielňa by bola dlhá 22 m a vysoká 10 m. Požiadal nás, aby sme mu dali súhlas s prístavbou, s čím zásadne nesúhlasíme a to z nasledovných dôvodov:
    už teraz nám jeho autodielňa zacláňa do dvora, je tam neustály tieň cez 1/2 pozemku a aj do neskorej jari sneh a blato. Nehovoriac o tom, že je tam neustály ruch, hluk, výpary z výfukov a zo striekania áut, ktoré robí na dvore.
    Dopočuli sme sa z diskrétneho zdroja, že v prístavbe, ktorú má naprojektovanú bude mať striekáreň a lakovňu, čo si myslím, že v obytnej zóne je nanajvýš neprípustné. Aký máte nato názor vy, môže pristavovať aj napriek nášmu nesúhlasu? Vďaka za radu.
    A ma tam oficialne prevadzku ? Kto mu ju povolil ? Byvaly majitel ? Bez prevadzky by nemal podnikat v obytnej zone.

    alf1 je offline (nepripojený) alf1

    alf1
    Ahoj, nechcem zakladat novu temu, tak pisem sem...
    Za pozemkom mi rastie nejaka nova stavba, vyse 400 m2, vraj nejaka susedova autodielna, ci garaz...
    Prave betonuju zaklady, ktore su uz v polovici vysky mojho plota. Neviem si predstavit ake vysoke to bude, ale min. 7 metrov určite.

    Je mozna takato stavba v OBYTNEJ zone, a moze stavat bez suhlasu susedov?

    Poradte mi, kde mam zacat, nechcem skoncit ako pani malovanikova...

    Ďakujem

    Prístavba autodielne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.