Zavrieť

Porady

Moze byt zena, ktora nevie varit dobra mama a manzelka?

Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Vôbec sa tým netráp, určite varenie z Teba neurobí dobrú mamu. Akurát, keby si varila dobre (nehovorím, že Ťa to musí aj baviť), tak by to rodinka len ocenila.
Ale buď to rokmi príde samo, alebo sa naučí medzitým variť Tvoj partner/manžel.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Najideálnejšie by bolo, ak by si si našla muža, ktorého varenie baví
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Laicka, ziadny strach. Moja kralovnicka mala este o cosi viac rockov, ked sme si svoje "ANO" dali pred oltarom a s varenim na tom bola podobne, ako ty. Po takmer strnastich rokoch zvladne vo vareni aj to, o com ani len pred tym nesnivala. Kolkokrat sme jej uz vybozkavali jej sikovne rucky. A obcas nieco navarim aj ja. Dokonca niektore jedla chcu nasi chlapci odo mna, ked prave som doma a nie odcestovany. Tak sa pre to netrap. Vsetko ma svoj cas. A mozno sa vydas za kuchara, ako moja krstna mama...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Varenie nie je v živote podstatné, slovo žena a matka neznamená vedieť perfekne variť. Vieš možno lepšie iné veci a tí druhí nie. Ale treba skúšať, ak sa podarí navariť niečo lepšie, snáď ťa to chytí a nebudú ťa môcť od varenia odtrhnúť.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja si myslím, že sú rodiny, kde muž varí a žena rieši ostatné domáce práce- je to všetko vec dohody medzi partnermi. Som toho názoru, že možno ak nájdeš v tom varení zmysel, prečo to robiť, možno si sama k tomu cestu nájdeš, ak nie, určite nebudeš ani prvá a ani posledná. Určite nebudeš horšia mama ako tie čo varia
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

Hm, ked ja uz ho mam a varit teda moc nevie
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Neboj, hladni nebudete.
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

Dik za podporu, len dnes som opat obycajneho peceneho kralika pokaslala. Uz sa aj sama hanbim a skor rozmyslam, ako sa tomu vyhnut. Mna to proste nebavi, najradsej by som bola, keby niekto vymyslel tabletky, ktore nahradia jedlo
0 0
laicka laicka

laicka je offline (nepripojený) laicka

No a ako by si riesila moju situaciu? Co ked pride fakt to dieta a ja nebudem vediet navarit, ucit sa pri dietati bude asi peklo a nebyvam v tom istom meste ako mama?
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Tak to mi je ľúto.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

laicka Pozri príspevok
Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi. Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Určite môže byť dobrá mama, dobrá partnerka, aj dobrá manželka. A neboj sa. Ak budeš variť, časom sa vo varení určíte zlepšíš. Ja najradšej varím vtedy, keď viem, že to má kto jesť.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

laicka Pozri príspevok
Hm, ked ja uz ho mam a varit teda moc nevie
Tak mozete skusat a experimentovat obaja

Inak, ked sa pozrem na tu otazku, tak mi napada:

Musi byt dobra kucharka aj dobrou mamou?
Myslim, ze ani takato umera nefunguje, rovnako ako ta v tvojej otazke.

Tvoje deti budu stastne, aj ked ich mama nebude vyvarat honosne jedla
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
laicka Pozri príspevok
Neviem, ci som sa trafila v rubrike, ale snad ano. Mam dilemu. Som 30-rocna zena a varenie ma vobec nebavi.
30 rokov varím ...a baví ma to
Co-to navarim, samozrejme okrem caju, mam zopar receptov, ktore su fakt jedle, aj ked to navarim ja, ale fakt je, ze ma to vobec nebavi a ani nevidim nejake pokroky v tejto oblasti. Takze rozmyslam, ci je vobec mozne byt napriek tomu dobrou mamou a partnerkou alebo je nutne sa prinutit a zlepsovat sa. Ale je mi to strasne proti srsti. Poradte, co mam robit?
Nič , ono to príde samo ...

arizona Pozri príspevok
Najideálnejšie by bolo, ak by si si našla muža, ktorého varenie baví
Tu som...

Bionda Pozri príspevok
Ja si myslím, že sú rodiny, kde muž varí a žena rieši ostatné domáce práce- je to všetko vec dohody medzi partnermi. Som toho názoru, že možno ak nájdeš v tom varení zmysel, prečo to robiť, možno si sama k tomu cestu nájdeš, ak nie, určite nebudeš ani prvá a ani posledná. Určite nebudeš horšia mama ako tie čo varia
Presne tak ...

Nechcem , aby to vyznelo blbo , ako samochvála , no všetko je pravda ....viď zvýraznené ....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Moja svokra je už 42 rokov vydatá a veľmi variť nevie a o pečení radšej nehovorím , ale vždy mala mamu a svokru a u jednej jedli a k druhej chodili na koláče ... to už potom treba len zariadiť ... vychovali dvoch synov
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

No j som strašne nerada piekla, ale ozaj strašne, kolače som lubila , ale upiect ich ma nebavilo. Teraz, ked moji chalani pubertaci potrebuju sa dojest, aby som mala pokoj, videla by si . k comu ma prinutila moja laska k nim, peciem kedykolvek, ani sa nenazdaš, ako zmeniš časom svoj postoj, ked prvy raz dobre navariš.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Poznám tiež takých ľudí, ktorí chodia na obed radšej k rodičom. Dieťa ťa donúti navariť základné jedlá, snáď ho nechceš nechať hladné. Tak hor sa do varenia a pečenia. Skúšaj, skúšaj, skúšaj a hlavne to nevzdávaj.
Naposledy upravil martina0203 : 20.08.09 at 20:50 Dôvod: Chyba
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Bionda , ked si spomenula svokru, ja som si spomenula na tie prispevky o jej tangačoch, tričkach .... a smejem sa do popuku.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dievčatá , ale veď existuje mraznička, jedlá navarené od mamy alebo mám, zamraziť a podľa potreby vyberať - keď sa chce spôsob sa vždy nájde
Ja aj hotové ragú zvyknem dať zamraziť a keď potrebujem je vždy po ruke
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

laicka Pozri príspevok
No a ako by si riesila moju situaciu? Co ked pride fakt to dieta a ja nebudem vediet navarit, ucit sa pri dietati bude asi peklo a nebyvam v tom istom meste ako mama?
Začni jednoduchými jedlami (kuchárskych knižiek je teraz habadej). Najprv sa Ti bude zdať, že Ti trvá straaašne dlho, ale keď budeš to isté jedlo variť 10-krát, tak už to budeš robiť naspamäť a popritom stihneš aj iné domáce práce. Neboj, každá sme nejako začínala, žiadna z nás nespadla múdra z neba.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Také tabletky by občas uvítal každý. A aj skúsenej kuchárke sa jedlo nepodarí. Ak "musíš" variť, skús si zohnať nejakú kuchársku knihu, ktorá predstavuje varenie ako zábavu. Mám na mysli Jamieho Oliviera, alebo starúúúúú kuchársku knihu Petr Hora: Péťa Vařič, prípadne A. Gregor : Muž v zástěre. Aby si nebrala varenie ako nutné zlo, navyše maximálne nepríjemné, ale ako napríklad tvorivú činnosť či chemický pokus.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať