Zavrieť

Porady

chcem kupit novy pocitac

nie som ziaden profesional, co sa tyka parametrov noveho pc, ale aspon mi poradte , ake minimum poziadavky musia byt, ak chceme kupit nieco slusne.
Pocitac chcem kupit pre mamku, ktora ho bude vyuzivat len na bezne surfovanie a na komunikaciu na skype. vdaka vsetkym, ktori sa v tom vyznaju lepsie ako ja.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    Ak môžem poradiť, tak stačí PC, ktoré ti zvládne to čo vlastne požaduješ po PC. Na to stačí pozrieť lacné PC do 10000 Sk,- na stránke www.zive.cz(sk). Sú tam k tomu aj vysvetlené parametre aj doporučené ceny.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Takze ak sa to bude vyuzivat iba na bezne surfovanie a skype (pripadne predpokladam, ze mamka obcas nieco napise mozno vo worde excely, alebo si zahra solitair) tak staci uplne nejake starsie PC ktorre sa pohybuje okolo 2000-3000 Sk
    Ja som kupil pred poldruha rokom Compaq Intel PIII za 1500Sk aj s postovnym. Je to vynikajuci stroj bezi uz 1,5 roka vkuse ako SW router na linuxe.
    Kupil som ho sice bez monitora, cd romky, klavesnice a mysi.
    Napr http://pc.bazos.sk/inzerat/1199368/z...citac-DELL.php a ktomu dokupis nejake LCD a mas

    eloelic je offline (nepripojený) eloelic

    eloelic
    Minimalne poziadavky: Novy PC s "najnizsimi" parametrami, ktory je na trhu, je urcite to najlepsie pre Tvoju mamku. Predpokladana cena: 11 500 (bez operacneho systemu)

    namornicka je offline (nepripojený) namornicka

    namornicka
    vdaka za vsetky rady....ja urcite chcem kupit novy pc, ale dalsia vec je, ze ked kupime operacny system zvlast, da sa stiahnut do viac ako jedneho pc ? alebo je to cd-cko limitovane na 1 pocitac. vie niekto nieco ohladom stahovania tych softwerov ???
    my napr. mame desktop a k tomu bol operacny system xp home edition, ale to cd-cko sme nahodili aj do nasho laptopu, dokonca aj svokre na pocitac.....viac nas uz nepustilo....

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    namornicka Pozri príspevok
    vdaka za vsetky rady....ja urcite chcem kupit novy pc, ale dalsia vec je, ze ked kupime operacny system zvlast, da sa stiahnut do viac ako jedneho pc ? alebo je to cd-cko limitovane na 1 pocitac. vie niekto nieco ohladom stahovania tych softwerov ???
    my napr. mame desktop a k tomu bol operacny system xp home edition, ale to cd-cko sme nahodili aj do nasho laptopu, dokonca aj svokre na pocitac.....viac nas uz nepustilo....
    Nainstalovat /stiahnut/ sa da ale vysledok je http://www.porada.sk/t95861-softwarova-kriminalita.html
    Jedna licencia OS (Win) moze bezat legalne len na jednom pocitaci.

    namornicka je offline (nepripojený) namornicka

    namornicka
    ale sak to uz mame takto nainstalovane dobre 2 roky, a v pohode to funguje, tak neviem....existuje nieco take ako multilicencia?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //ale sak to uz mame takto nainstalovane dobre 2 roky, a v pohode to funguje, tak neviem

    To je jedna vec, ale že porušuješ autorské práva je pravda

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tie sú pre veľké firmy. Súkromníkovi sa to myslím nepredáva. Určite by si to aj preplatil.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Daj tam napr. linux kubuntu a mas to vsetko zadarmo, nepotrebujes ziadne licencie a pojde ti tam vsetko co vo win

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    namornicka Pozri príspevok
    ...Pocitac chcem kupit pre mamku, ktora ho bude vyuzivat len na bezne surfovanie a na komunikaciu na skype...
    Fero11 Pozri príspevok
    Daj tam napr. linux kubuntu a mas to vsetko zadarmo, nepotrebujes ziadne licencie a pojde ti tam vsetko co vo win
    Suhlas fero, OS+kancelarsky balik+Internet Browser+Mail klient+Skype a dokonca aj Solitaire su zdarma a legalne
    Ak pravdaze mamka nebola odchovana na Win a MSOffice a tazko by sa ucila nove.
    ubuntu-openoffice-ffox-skype-hry.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.