Zavrieť

Porady

Ťažké začiatky

oner oner

oner je offline (nepripojený) oner

Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
Skúšal som už asi všetko... otvoril som prevádzku, chodil som za klientmi, spravil webovú stránku, obchodoval cez internet, išiel dole s cenou, spravil som absolutne bezkonkurenčné ponuky, skúšal som isť na trh cenou aj kvalitou, obvolával som qvantum potencionálnych klientov, som spravodlivý, riadim sa môj zákazník môj pán, vždy chcem čo najlepšie klientovi,
proste vždy urobím tak aby bolo čo najlepšie pre môjho zákazníka... ale stále nikto odomňa nič nechce..
za celý tento rok som mal asi 10 zákaziek, to je cca 100€ zisk za celý rok... s peniazmi už absolutne nevychádzam .... ja už fakt neviem ako sa dostať na trh keď nič nefunguje..
skúsil som už asi všetko, ale aj tak nikdy nič nepomohlo... spravil som stovky ponúk a nikto nič..

Aj vy ste mali taký strašný štart?.. ako dlho Vám to trvalo zaradiť sa ?..
Druhý človek by to už na mojom mieste dávno vzdal, ale ja stále verím, že to pôjde že na to treba čas, ale bojím sa, že ma ten optimizmus raz prejde ...

Aj s vami to bolo takto?.. či patríte medzi tých šťastlivcov, ktorý sa narodili s darom predávať?..

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

môžeš, prosím, napísať (iba ak chceš) v akej oblasti podnikáš?
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

no pokial mas konkurenciu ktora je uspesna a ponukas sluzbu alebo produkt lepsie ako oni tak sa ti musi na beton daryt, pokial nemas konkurenciu je potrebne zistit ci je vobec zaujem o to co ponukas ... spravny manazer hlada riesenia ..vela stastia
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Teraz sa budem tváriť múdro - čitam akúsi knižku a tam je napísané, že musíš mať stanovený konkrétny cieľ, čo chceš dosiahnuť. Nie také že prežiť, ale niečo konkrétne - napríklad zarobiť do konca roka 5000€ alebo niečo podobné...

No ľahko sa hovorí, prax je ťažšia.

Možno sa treba zamyslieť, či to, čo ponúkaš je to pravé orechové. Nielen či je o to záujem, ale či to teba samého baví
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mne občas chodí taký newsletter,tak pozri, možno ti pomôže...

Dobrý den,

pokud chcete přivést do vaší firmy nové zákazníky,
čerstvou inspiraci najdete v průvodci
"Jak do vaší firmy přivést nové zákazníky,
kteří chtějí nakupovat... a mají peníze".

Připravili jsme jej pro vás zdarma
a navíc také získáte seriál "52 tipů pro zvýšení prodeje".


www.JakZvysitProdej.cz
Link funguje iba mne,som tam prihlásená,takže ak sa ti to nezobrazí, napíš..nejako ti dopravím tie typy, chodí to týždenne,ja som odtiaľ brala tipy pre učivo v škole)


S přátelským pozdravem


Jana Crhonková
JakZvysitProdej.cz
Naposledy upravil pepsikova : 20.09.11 at 17:03
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
oner Pozri príspevok
Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
...
...

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..


...málo , krátko ...nič moc ...

" Predstavenie " sa ....votretie sa do mysle , do povedomia zákazníka je dlhá cesta ....nezvykne trvať len ten jeden rok ...




Ozaj , tie knihy sú v podstate drísty ...tie fungujú možno na západe , ale nie u nás ...
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Teraz sa budem tváriť múdro - čitam akúsi knižku a tam je napísané, že musíš mať stanovený konkrétny cieľ, čo chceš dosiahnuť. Nie také že prežiť, ale niečo konkrétne - napríklad zarobiť do konca roka 5000€ alebo niečo podobné...

No ľahko sa hovorí, prax je ťažšia.

Možno sa treba zamyslieť, či to, čo ponúkaš je to pravé orechové. Nielen či je o to záujem, ale či to teba samého baví
Napoleon Hill - mysli a zbohatni ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

autor áno, ale kniha sa volá tuším Úspech, to najlepšie z Napoleona Hilla
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
oner Pozri príspevok
Zdravím... ani neviem prečo sem píšem, asi preto že už fakt neviem ako na to...
Mám už živnosť jeden rok ... ale nie a nie sa odraziť od bahna..
Skúšal som už asi všetko... otvoril som prevádzku, chodil som za klientmi, spravil webovú stránku, obchodoval cez internet, išiel dole s cenou, spravil som absolutne bezkonkurenčné ponuky, skúšal som isť na trh cenou aj kvalitou, obvolával som qvantum potencionálnych klientov, som spravodlivý, riadim sa môj zákazník môj pán, vždy chcem čo najlepšie klientovi,
proste vždy urobím tak aby bolo čo najlepšie pre môjho zákazníka... ale stále nikto odomňa nič nechce..
za celý tento rok som mal asi 10 zákaziek, to je cca 100€ zisk za celý rok... s peniazmi už absolutne nevychádzam .... ja už fakt neviem ako sa dostať na trh keď nič nefunguje..
skúsil som už asi všetko, ale aj tak nikdy nič nepomohlo... spravil som stovky ponúk a nikto nič..

Aj vy ste mali taký strašný štart?.. ako dlho Vám to trvalo zaradiť sa ?..
Druhý človek by to už na mojom mieste dávno vzdal, ale ja stále verím, že to pôjde že na to treba čas, ale bojím sa, že ma ten optimizmus raz prejde ...

Aj s vami to bolo takto?.. či patríte medzi tých šťastlivcov, ktorý sa narodili s darom predávať?..

Ďakujem Vám za akýkoľvek príspevok..
Asi viem ako sa cítiš. Teda nie asi, ale určite. Moje prvé podnikanie bolo podobné a trvalo rok aj pol kým sa rozbehlo poriadne. Boli to depresie a ťažké časy. Samozrejme my ľudia sme nepoučiteľní a tak som otvoril ďaľší biznis a mám rovnaké pocity Treba ale vydržať a nevzdávať sa. Častokrát sa hovorieva jedna vec. Ak predáva tvoja konkurencia a ty nie, tak je problém u Teba. Tohoto sa drž. Meň stratégiu, skúšaj nové veci a uč sa na chybách. Inak pomôže nám ak napíšeš, že v čom podnikáš.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
autor áno, ale kniha sa volá tuším Úspech, to najlepšie z Napoleona Hilla
ejjj takže som sa trafil viac menej :-) Je to naj autor akého poznám. Jeho kniha mi zmenila úplne podnikateľské myslenie a nič lepšie ma v biznis živote nemohlo asi postrehnúť, než tá kniha. Nieje to len o prachoch, ale aj osobnom vývoji... každému odporúčam
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Asi viem ako sa cítiš. Teda nie asi, ale určite. Moje prvé podnikanie bolo podobné a trvalo rok aj pol kým sa rozbehlo poriadne. Boli to depresie a ťažké časy. Samozrejme my ľudia sme nepoučiteľní a tak som otvoril ďaľší biznis a mám rovnaké pocity Treba ale vydržať a nevzdávať sa. Častokrát sa hovorieva jedna vec. Ak predáva tvoja konkurencia a ty nie, tak je problém u Teba. Tohoto sa drž. Meň stratégiu, skúšaj nové veci a uč sa na chybách. Inak pomôže nám ak napíšeš, že v čom podnikáš.
teda, sranda je, že ťa vlastne celkom dobre poznáme. Tuším prvá téma, čo si ja na teba spomínam bol výber názvu salona Teda ak máš na mysli ako prvý ten salonový biznis... Je pravda, že ty ten cieľ stanovený máš jasne
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
teda, sranda je, že ťa vlastne celkom dobre poznáme. Tuším prvá téma, čo si ja na teba spomínam bol výber názvu salona Teda ak máš na mysli ako prvý ten salonový biznis... Je pravda, že ty ten cieľ stanovený máš jasne
áááno :-) Je to už nejaký ten deň čo som tu. Salón sa podarilo rozbehať a reklama ústnym podaním funguje. Tuším to si bola ty, kto mi vždy hovoril že najlepšia reklama je spokojný zákazník :-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no to vieš, ja sa reklamou ústnym podaním riadim už od roku 1994
0 0
oner oner

oner je offline (nepripojený) oner

ľudia ďakujem za príspevky, nečakal som takú odozvu

Nechcel som písať v čom podnikám, ale keď už sa pýtali viacerí, že v čom to je tak, je to v reklame, ale nie ako reklamné agentúry. Ja predávam len reklamné predmety s potlačou a tlačovú reklamu ( ponukové obaly, letáky, šanóny a kopu iného ) Ja nie som ako agentúra, lebo oni predávajú všetko možné, aj to čo absolutne klientovi neprinesie nič iba zbytočné zvýšenie nákladov.
Do takéhoto smeru ja nechcem vŕtať, pretože ja chcem aby môj klient mal po nákupe pocit spokojnosti a nie rozmýšľal nad tým že obchod bol zbytočný.

Motivačných kníh, kníh o ľudskom správaní, knihy ako telefonovať a kopu iného materiálu mám za sebou a ešte kopu pred sebou a veľa ma aj naučili a hlavne aj otvorili oči. Moja prvá kniha čo som čítal v takomto smere bola Bohatý otec, chudobný otec od Róberta Kiyosakiho (veľmi sa mi páčila a stále páči)

Áno rok je veľmi málo na podnikanie, ale mne nejde o to aby som za rok bol milionár, len som chcel cítiť že som sa aspoň o krok posunul na trhu.

Ďakujem pani/slečna pepsikova za odkaz, určite sa do neho pred spaním zavŕtam.

Konkurencie je ako maku, ale dokážem konkurovať pretože spolupracujem po väčšine so zahraničnými firmami a tam som cenovo úplne niekde inde a dodanie nerobí problém aj do týždňa pri niektorých produktoch (čo sa týka tlače). Kvalita je v tejto dobe samozrejmosť a preto JA by som si ani nedovolil poslať klientovi hotový produkt ak by sa mne nepozdával (čo sa týka kvality tlače), ale aj tak niekde je chyba a ja stále neviem kde... viem že je chyba na mojej strane a preto som skúšal kadečo ako som spomínal v prvom príspevku.

Skúšať budem aj naďalej a viem že začiatky sú ťažké, ale nikde sa nepohnúť ani za rok je pre mňa smutné... posunul som sa akurát na mínusko na mojom účte, čo je ešte horšie pre moju budúcnosť :/

Viete dakedy mi to príde ako keby som celý rok zabil, síce som sa veľa naučil ale nijaký pokrok... nič.. som tam vlastne kde som aj bol pred rokom, len mám väčšie dlhy a pár referencii, ktoré sa budem snažiť využiť v budúcnosti.... ale som rád, že ma to stále drží a verím... že môj cieľ bude uskutočnený

Mňa by aj zaujímalo ako ste dopadli vy? čo bol (ak to nieje tajné) taký ten zlomový moment?.. kedy ste si povedali tak teraz sa mi "zrazu"(alebo niečim spôsobené) , začalo dariť ???


Už veľa píšem.. Však, kto to bude čítať .. Ďakujem ak ste sa dostali až sem ....
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
oner Pozri príspevok
ľudia ďakujem za príspevky, nečakal som takú odozvu

Nechcel som písať v čom podnikám, ale keď už sa pýtali viacerí, že v čom to je tak, je to v reklame, ale nie ako reklamné agentúry. Ja predávam len reklamné predmety s potlačou a tlačovú reklamu ( ponukové obaly, letáky, šanóny a kopu iného ) Ja nie som ako agentúra, lebo oni predávajú všetko možné, aj to čo absolutne klientovi neprinesie nič iba zbytočné zvýšenie nákladov.
Do takéhoto smeru ja nechcem vŕtať, pretože ja chcem aby môj klient mal po nákupe pocit spokojnosti a nie rozmýšľal nad tým že obchod bol zbytočný.

Motivačných kníh, kníh o ľudskom správaní, knihy ako telefonovať a kopu iného materiálu mám za sebou a ešte kopu pred sebou a veľa ma aj naučili a hlavne aj otvorili oči. Moja prvá kniha čo som čítal v takomto smere bola Bohatý otec, chudobný otec od Róberta Kiyosakiho (veľmi sa mi páčila a stále páči)

Áno rok je veľmi málo na podnikanie, ale mne nejde o to aby som za rok bol milionár, len som chcel cítiť že som sa aspoň o krok posunul na trhu.

Ďakujem pani/slečna pepsikova za odkaz, určite sa do neho pred spaním zavŕtam.

Konkurencie je ako maku, ale dokážem konkurovať pretože spolupracujem po väčšine so zahraničnými firmami a tam som cenovo úplne niekde inde a dodanie nerobí problém aj do týždňa pri niektorých produktoch (čo sa týka tlače). Kvalita je v tejto dobe samozrejmosť a preto JA by som si ani nedovolil poslať klientovi hotový produkt ak by sa mne nepozdával (čo sa týka kvality tlače), ale aj tak niekde je chyba a ja stále neviem kde... viem že je chyba na mojej strane a preto som skúšal kadečo ako som spomínal v prvom príspevku.

Skúšať budem aj naďalej a viem že začiatky sú ťažké, ale nikde sa nepohnúť ani za rok je pre mňa smutné... posunul som sa akurát na mínusko na mojom účte, čo je ešte horšie pre moju budúcnosť :/

Viete dakedy mi to príde ako keby som celý rok zabil, síce som sa veľa naučil ale nijaký pokrok... nič.. som tam vlastne kde som aj bol pred rokom, len mám väčšie dlhy a pár referencii, ktoré sa budem snažiť využiť v budúcnosti.... ale som rád, že ma to stále drží a verím... že môj cieľ bude uskutočnený

Mňa by aj zaujímalo ako ste dopadli vy? čo bol (ak to nieje tajné) taký ten zlomový moment?.. kedy ste si povedali tak teraz sa mi "zrazu"(alebo niečim spôsobené) , začalo dariť ???


Už veľa píšem.. Však, kto to bude čítať .. Ďakujem ak ste sa dostali až sem ....

A aká je tvoja web stránka ? My sme otvorili 2.5.2009. Po dobrom začiatku, kde nás vyskúšali všetci známi a ich známi sme sa prebudili zo sna a došlo nám, že udržať salón s výdavkami cca. 1000e mesačne a bez klientov sa nám podarí tak pol roka... Nikto nechodil a ja som peniaze sypal na zlé miesto a prachy na marketing sa minuli... Ani neviem ako sme prežili prvý polrok, ale bolo to tak, že sme mali mesačne tak 5 masáží čo je asi 100eur. Pred vianocami som som sa rozhodol posledné peniaze investovať do novej web stránky. 500eur a bolo to doslova všetko, alebo nič. Na stránku sa spravil online objednávkový formulár, miesto pre kladné recenzie na nás, cenník a objednávky začali chodiť. Na vianoce sme mali vtedy ešte pre nás nenormálny obrat 2300eur :-) Pamätám sa, že sme doma peniaze počítali a radovali sa :-) Od tohoto času sa to pohlo. Začalo chodiť viac ľudí a keďže máme zdravotnú školu a vieme čo robíme, tak sa to roznieslo po BA. Teraz máme už 2 zamestnancov na brigádu a sme 4a. Mesačne máme okolo 150 klientov a sme na trhu už 2 a pol roka... Sme 1. v google na slovo masáže, masáže v bratislave a to hlavne kôli kvalitnému obsahu. Každú masáž sme opísali vlastnými slovami a dokopy to okopírovalo asi už 20 konkurenčných salónov... Takže všetko sa pohlo investíciou do web stránky. Preto vždy treba vymýšľať nové veci a snažiť sa meniť svoj biznis dovtedy, kým sa ľady nezlomia. Na 100% to pôjde, len sa netreba vzdávať.
6 0
oner oner

oner je offline (nepripojený) oner

Ja mám web len základný... taký informatívny, kde je presný popis tlačových materiálov a reklamné predmety len el. katalógy .. :/ áno toto je asi teda moje naj mínus, ale toľko peňazí som už nemal aby som si mohol dovoliť zakúpiť novú web stránku a tak som si musel pomôcť len s mojimi skúsenosťami s html, php a css .. ktoré niesu veľmi veľké...
Ale ďakujem za radu ... idem šetriť na novú web stránku teda dám to potom spraviť profíkom... len teraz neviem s čoho chcem šetriť keď ja som už fakt mimo s financiami a tak už len niekde splašiť zákazky a budem pevne veriť, že mi to pomôže.... veľké ďakujem za radu
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak ja vám len budem držať palce, nech sa vám darí a vaša práca je kvalitná..nie je možné mať všetko hneď,ale snaha a chuť sa vždy oplatí a prinesie ovocie...a eurky...držím vám obidvom palčoky furt...
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

3 roky kým som bola spokojná.Teraz nemyslím na medicínu,tá mi krachuje aj ked som v nej sukromná 16 rokov.Tam je ale problém legislatívny,takže to treba tak aj brať.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Oner,

ani neviem kde mam zacat, tento prispevek pre mna vela znamena, resp. ako keby som pocuvala seba. Vsetko to, co popisujes postretlo aj mna. Taktiez podnikam 2 roky a necitim ziadne zlepsenie. Najhorsie na tom je to, ze mozno zlepsenie je, len my to nevieme posudit. Je dobre, ze si tuto temu zalozil, kazda diskusia o biznise pomoze, pretoze ja nemam v okoli nikoho kto by podnikal, a preto niet s kym o tom debatovat. Kazda informacia sa moze hocikomu zist.

Velmi ma potesil tvoj pozitivny postoj a to, ze sa nevzdavas. Ja som taka ista. Taktiez pozitivne prispevky od ostatnych, ktori radia nevzdat sa a makat...dakujem aj ja

Prisla som na trh EU trh s novymi produktami pred cca rokom a pol s myslienkou v prvom rade nie orientovanou na zisk (a to moze byt prave ten moj problem), ale potesit ludi a pomoct im. Produkty som pouzivala sama uz cca 10 rokov, ale nemohla som sa k nim v EU dostat, a preto som sa rozhodla pre dovoz, ved nech aj ini maju moznost dostat sa k vyrobkom. Taktiez som ako vyhradny dovozca pre EU musela investovat velmi vela penazi a stale to pretrvava. Navratnost nepocitam ani do dvoch rokov. Ako si pisal, skusala som vsetko (reklamy: web, oblecenie, autobusy, letaky, billboard, auta, casopisy....oslovovtl ludi roznymi sposobmi, chodit a cestovat vsade....) a mam pocit, ze sa nehnem z miesta. Ale teraz to pozitivne aj ked zisk stale nemam: verim, ze vsetko pride postupne. Raz som niekde citala, ze sa netreba vzdat minimalne 3 roky, ze moze prist zakazka, ktora ta "vytiahne z biedy". Dalej...vsimni si niektore velke firmy, ktore prisli na trh len teraz a su uspesne, no ked si precitas ich historiu zistis, ze firma bola zalozena v r. 1990 a my prichadzame na to, ze aj oni sa TRAPILI 20 rokov aby si o nich konecne pocul aj ty.
Co sa tyka mna: prvy rok podnikania som mala same cervene cisla, aj odvody som musela platit z pozicanych penazi. Tento, druhy rok uz nie som nutena si poziciavat cokolvek (ale este som dlh nevratila z dovodu tocenia penazi). Mam na prezitie a otacanie penazi. Je pravda, ze nemam volno a pracujem den, noc, vikendy, sviatky. Bavi ma to.

Pytal si sa na bod zlomu: prvy rok bol tazky, ziskala som cca 80 predajni na Slovensku. Velmi vela produktov som rozdala zadarmo a robim to do dnes. Dodavala som vyrobky do predajni na komis s rizikom, ale inac by sa mi do predajni ani nedostali. Na druhy rok sa mi podarilo ziskat 4 distributorov v 4 statoch a vyviezt. To bol pre mna bod zlomu. ALE....oni si opat len kupili kvantitu tovaru, ktoru teraz musia predat a ja mozem opat cakat na bod zlomu. Preto si myslim, ze je dolezite ako sa vravi "nezaspat na vavrinoch" a byt stale o krok vpred.

Moja skusenost ako sa obchoduje najlepsie je osobny kontakt! Nikdy som nic nedocielila telefonicky alebo e-mailom. Pozicala som si na dva dni vo Varsave 200 eur, no mohla som ich o dva tyzdne vratit. Obchod bol uspesny, telefonicky by sa mi to nepodarilo.

Mnohokrat som aj rozmyslala nad zamestnancom aby sa to vsetko zrychlilo. Viem, nemam na neho zatial peniaze, ale som si ista, ze by na seba vyrobil. Neskor som od myslienky upustila, aspon tie 3 roky musim zvladat pracovat minimalne za dvoch. Taktiez si uvedomujem svoj problem nedostatku penazi (ako aj ty). Treba mi rozsirit sortiment a nemam za co. Taktiez mam plne sklady tovaru, na ktory mi moze onedlho skoncit doba spotreby a ja sa vtedy mozem ocitnut na dne. ALE NEVERIM TOMU A BOJUJEM a bojuj aj ty!!!
3 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

BXLmiami Pozri príspevok
3 roky kým som bola spokojná.Teraz nemyslím na medicínu,tá mi krachuje aj ked som v nej sukromná 16 rokov.Tam je ale problém legislatívny,takže to treba tak aj brať.
pane boze, clovek drie, studuje tolke roky....a......
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Bizal nemusíš mať zamestnanca. Môžeš skúsiť obchodného zástupcu. Dohodneš sa s ním, že bude mať % z predaja a tak sa bude viac snažiť. Ty mu budeš platiť len keď spraví biznis a on sa bude snažiť aby mal zaplatené... Ja práve na tomto pracujem, pretože v niektorých produktoch sa to dá spraviť a takýto ľudia majú množstvo kontaktov.

Taktiež môžeš skúsiť aj zľavové portály. Ja som tam predal asi 20kg kávy ikeď skoro zadarmo, ale je to tiež určitá forma reklamy a pre začínajúcich podnikateľov dobrá z toho hladiska, aby im tovar nezhnil na sklade... Je milión ciest, len treba hľadať na nete a všetko sa dá predať aj keď za minimálny zisk, ale je lepšie točiť peniaze a tovar, než nerobiť nič. držím palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať