Zavrieť

Porady

Odmietol podpisať vyplatenie podielu a chce dalej byvat v spoločnom byte aj ked si nerozumeju a stale sa hadaju - čo teraz ?

Dobrý den,

chcela by som požiadať o radu. Sestra žije v byte s priateľom a ich synom (sestra s priatelom nie su manželia). Kúpili spoločne byt - obaja su spoluvlastníci a rovnako na oboch je písaná zmluva o hypotekarnom úvere - so štátnym príspevkom pre mladých.

Dohodli sa že sestra priatela vyplatí z bytu jeho podielom. On s tým súhlasil. Ked však prišlo na podpisovanie zmluvy že sa mu vyplatí podiel - povedal že to nepodpíše.

Nemate nejakú radu alebo skúsenosť ako v takomto prípade konať ? Pretože život v spoločnom byte ked si tam dvaja ludia nerozumeju a hadaju sa - nemá žiadny význam a na dieťa to nema dobrý vplyv.
3 komentárov     zbaliť
sito
sito Nie! Nie, že by taká situácia reálne v živote nemohla nastať, ale? Ale, kto to píše? Truľo, na porade to môže byť podvrh

Inak k darik, odpovedi niet čo dodať, leda bod! Stalo sa.

Truľo, belino dilino, amsterdam, nikdy tu nie je sám, vždy si môže povedať duchov tu ja mám.
sito Truľo zdrhol aj so svojím komentárom, ani smrad tu po ňom neostal, ale jeho duch sa tu vráti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak nedôjde k dohode, možno sa domáhať zrušenia a vyporiadania podielového spoluvlastníctva súdnou cestou. Jeden by vyplatil druhého a stal sa výlučným vlastníkom, zároveň bude potrebné vyporiadať vzťah zo zmluvy o hypo.
    uplnynovacik Tzn žiadne iné páky neexistujú len ťahať to smerom na súd teda. Vdaka za odpoved
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uplnynovacik Velmi dobrá otázka....Nemyslím si že by ju chcel on vyplatiť. Osobne si presne myslím, že tam chce bývať naďalej - však takto mu to vyhovuje, ked sa pohadaju proste odíde a nech sa stará sestra
    Nič si nevybaví tak aby to seste ulahcil - ked potrebuje niečo aby si trochu upravil v práci - povie jej že sa nedá, ale ked potrebuje kamarát, hned si s nim vymení smenu. Ani len nepožiadal v práci o to aby mohol chodit do roboty o 30 minút neskor (nie že by sa nedalo, ani to neskúsil) aby zaviezol syna do školky a sestru do prace (on má auto a cestu do práce maju so sestrou spoločnu). Takto sa v pohodicke sám (bez dieťata ktoré nechce ísť atd atd) zavezie do práce a sestra nech letí cez cele mesto pešo (odprevadí malého) a potom na druhú stranu mesta do roboty nech uteká. Ešte som nepočula že by si vyčerpal nejaké Pčko u lekára - že by tam išiel s malým- všetko sestra. Sestra má 1 robotu plus 2 dalšie na doma. V tomto smere podpora žiadna z jeho strany - že by za ten čas postrážil malého- velmi výnimocne sa hecne. To sestra musí riešiť tak že ho dá k babke, lebo on by sa max 1 hodku o neho postará a ked už ho to nebaví pustí mu TV alebo dá sladkosti -aby bol tichúčko. Nechcem hovorit že je úplne zlý. To nie, ale v tomto smere vidieť že niekto sa ide pretrhnúť (moja sestra) a on si ide v klídku a tak sa nedá dlhodobo fungovat. Tak aj preto toto mu vyhovuje, on nevidí žiadny problém, ved on má pohodu všade aj v bytíku.
    vicktor Ked sa pohadaju, potom sa aj udobruju? Ak ano, nedivim sa ze nechce odist.
    Sestra sa preco neodstahuje?
    uplnynovacik Už len bývajú pod jednou strechou. Sem tam vidím, že majú aj lepšie dni ale to je málokedy (asi su z toho unavení sa stále hádat alebo sa snažia pred synom alebo proste nekomunikuju so sebou a su v iných izbách )

    Sestra na priatela vrčí - je už na neho alergická (to už je jej automatická reakcia na nho po niekolkych rokoch dohovarania mu aby nerobil to a ono a on dokola sa vracial k tym istym chybam). Občas mi je ho aj lúto priznám sa, ked vidím takú sestrinu reakciu, no potom si spomeniem z čoho to všetko pramení.

    Osobne si myslím, že ked žil ešte sestrin priatel so svojimi rodičmi (ked bol mladý), tak jeho otec sa moc extra nestaral. Náš oco mu aj dohováral aj ja, ale asi mu to ide jednym uchom dnu a druhym von - hoci pritakáva, 2 dni seká dobrotu a potom si ide svoje. A myslí si že to čo robí postačuje.
    uplnynovacik Sestra prečo sa neodsťahuje ? Nemá kam ísť, jedine že by predali byt...ale to je to isté akoby ho vyplatila (pre jeho stranu teda to je to isté). Vyplatenie podielu pre neho je najrychlejšie riešenie a zaroven by nemusela sa natahovat so stahovaním a brat si volno v praci atd atd. Preto to chcela riešiť vzájomnou dohodou s vyplatením podielu.
      zbaliť

    Odmietol podpisať vyplatenie podielu a chce dalej byvat v spoločnom byte aj ked si nerozumeju a stale sa hadaju - čo teraz ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.