Zavrieť

Porady

bez inž sietí ?

Dobry den , počula som, že ked niekto chce postavit do 25m2 stavbu , akože je to drobná stavba , v mojom prípade letná kuchynka , ale nesmie tam byt elektrina voda ani plyn ? je to možné? čiže bez inžinierkych sieti. Ja mám na pozemku vodu aj elektrinu, a nemohla by som ju napojit na letnu kuchynku ? to mi nejak nesedi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Čo by si nemohla. Ja mám vedené do letnej kuchyne a aj do stodoly 380V, 3x koaxiál, domácu sieť, vodu a po 2 datových kábloch - všetko v zemi. Plyn nie, lebo ten tam nepotrebujem.

    dedo758 je offline (nepripojený) dedo758

    dedo758
    To si teda počula zle Už zákon cituje, že to môžu byť "prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení", takže minimálne elektrina a voda je aspoň v troch spomínaných stavbách, plyn aspoň v jednej.

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Dakujem pekne za odpvede . a keby ,že ta,chcem komín , lebo však v letnej kuchynke môže byt , je to povolené ? predpokladám , že ano

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    verads Pozri príspevok
    Dakujem pekne za odpvede . a keby ,že ta,chcem komín , lebo však v letnej kuchynke môže byt , je to povolené ? predpokladám , že ano
    Mne to vyšlo tak, že som do steny zamuroval takú hliníkovú naťahovaciu hadicu tuším d 135 mm a do nej vložil tú rúru od peteriek. Koleno od peteriek, šikmo hore, koleno, rúra cez stenu, koleno a rúra na konci so strieškou ( aby mi nezatekalo ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.