Zavrieť

Porady

SD KINGSTON 2GB

Čaute poraďáci,
mám taký problém s SD kartou..boli sme práve na dovolenke a nafotili sme tam cca 300fotiek. ešte dnes sme si ich pozerali vo foťáku(Samsung S860) a keď som vložil kartu do PC tak mi ju neotvorilo.Samozrejme som skúšal všetko, čítačka funguje aj všetko ostatné. Problém je v tom že mi už nejde ani keď ju nechám vo foťáku nakoľko keď ho zapnem tak mi vyhodí chyba karty a vypne sa..Nikdy predtým mi to nespravilo a obávam sa že bude chyba v karte a fotky už neuvidím. Zišla by sa mi nejaká vážne dobrá rada aby som tie fotky zachránil. Veľmi pekne Vám ďakujem..
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

left42 je offline (nepripojený) left42

left42
Vlado40 Pozri príspevok
Skús inú čítačku.
myslím že problém nie je v čítačke keď mi už kartu nezoberie ani foťák...či?

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Vložil som kartu no slotu v notebooku a chcelo mi ju naformátovať.Vložil som kartu do čítačky a išlo bez problémov.Netvrdím ,že to pôjde ,ale skúsil by som to.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
left42 Pozri príspevok
Čaute poraďáci,
mám taký problém s SD kartou..boli sme práve na dovolenke a nafotili sme tam cca 300fotiek. ešte dnes sme si ich pozerali vo foťáku(Samsung S860) a keď som vložil kartu do PC tak mi ju neotvorilo.Samozrejme som skúšal všetko, čítačka funguje aj všetko ostatné. Problém je v tom že mi už nejde ani keď ju nechám vo foťáku nakoľko keď ho zapnem tak mi vyhodí chyba karty a vypne sa..Nikdy predtým mi to nespravilo a obávam sa že bude chyba v karte a fotky už neuvidím. Zišla by sa mi nejaká vážne dobrá rada aby som tie fotky zachránil. Veľmi pekne Vám ďakujem..
No , Tvoje obavy budú asi opodstatnené ...
Ak už ani foťák netvorí obrázky , tak to bude asi koniec karty .
Dôvod ale netuším .

left42 je offline (nepripojený) left42

left42
buchač Pozri príspevok
No , Tvoje obavy budú asi opodstatnené ...
Ak už ani foťák netvorí obrázky , tak to bude asi koniec karty .
Dôvod ale netuším .
zato by som potreboval nejakú možnosť obnovy dát z poškodenej karty..len neviem či sa to dá..v niektorých kriminálkach to síce funguje len neviem či slovenská technika dosiahla úroveň amerických filmov

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
left42 Pozri príspevok
zato by som potreboval nejakú možnosť obnovy dát z poškodenej karty..len neviem či sa to dá..v niektorých kriminálkach to síce funguje len neviem či slovenská technika dosiahla úroveň amerických filmov
Dá sa všetko ...teda asi ......viď :

Jestli ste niekedy našiel sám seba sa snaží používať svoj SD kartu len aby dostal túto správu: "Nemožno použiť karty." No nie ste sami. Nie je problém, je tu riešenie!
Inštrukcie

Veci, ktoré budete potrebovať:
SD Card
Počítač
Pripojenie k Internetu
Krok
1

Ak je vaším cieľom je opraviť poškodený SD kartu, takže môžete použiť na ukladanie súborov potom prejdite na krok # 2.
Ak je Vaším cieľom je obnoviť súbory na karte SD bez vymazanie nich, prejdite ku kroku # 5.
Krok
2

Vložte kartu SD do digitálneho slotu fotoaparátu karty a zvoliť formát karty. Ak toto nefunguje, potom prejsť na ďalší krok ...
Krok
3

Miesto SD kartu do vášho počítača SD slotu.
Kliknite pravým tlačidlom myši na jednotku kartu SD listu, ak sa zdá, a zvoliť "formátu".
Ak to nefunguje, pokračujte na ďalší krok ...
Krok
4
www.sdcard.org

Budete musieť ísť na webové stránky
http://www.sdcard.org/consumers/formatter/eula/
Tu budete stáhnout, nainstalovat a spustit program na formátování SD karty. Jedná sa o najmodernejší stupeň z troch, ale s najväčšou pravdepodobnosťou do práce 99% času.
Krok
5
www.cgsecurity.org

Ak chcete obnoviť súbory na SD bez vymazanie nich, potom sa musíte stiahnuť a spustiť softvér na tejto stránke.
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
To je najlepší free software pre tento druh problému.

Ads by Google
T Cards Direct
T Cards,Tcard,Tcards,T-cards,T-card T Card Boards, T Card Systems
www.tcardsdirect.co.uk

Business credit check
Online business credit check.Try and test us: Free credit report.
www.graydoninternational.com/

Sandisk 2GB SD Card
Visit us for great deals on Sandisk 2GB SD cards, only at Caboodle!
www.caboodle.co.uk/sandisk_offers
http://www.ehow.com/how_4858964_repa...d-sd-card.html

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
left42 Pozri príspevok
Čaute poraďáci,
mám taký problém s SD kartou..boli sme práve na dovolenke a nafotili sme tam cca 300fotiek. ešte dnes sme si ich pozerali vo foťáku(Samsung S860) a keď som vložil kartu do PC tak mi ju neotvorilo.Samozrejme som skúšal všetko, čítačka funguje aj všetko ostatné. Problém je v tom že mi už nejde ani keď ju nechám vo foťáku nakoľko keď ho zapnem tak mi vyhodí chyba karty a vypne sa..Nikdy predtým mi to nespravilo a obávam sa že bude chyba v karte a fotky už neuvidím. Zišla by sa mi nejaká vážne dobrá rada aby som tie fotky zachránil. Veľmi pekne Vám ďakujem..
Neviem, či sa ti to už podarilo, ale ja v takýchto prípadoch používam softvér na obnovu vymazaných a stratených súborov na flash pamätiach (USB kľúče, pamäťové karty). Je to soft Smart Flash Recovery, je to síce platený program, ale na tvoje účely možno postačí trial verzia.

Ak to nepomôže, môžeš vyskúšať ešte iné programy, ktoré sú free, napr.:

Smart Data recovery, alebo

Smart Recovery.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.