Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie u dohodara

poziadal ma znamy ktory bol cely rok na urade prace a nepoberal ani prispevok v nezamestnanosti,pracoval len na 2 dohody o vykonani prace
/ 2 mesiace/, moze si urobit rocne zuctovanie dane -danove priznanie typ A a uplatnit nezdanitelnu cast, vratila by sa mu cela dan,co mu odviedli z dohody,
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stonozka je offline (nepripojený) stonozka

    stonozka
    Ak podpíše vyhlásenie tak si môže uplatiniť nezdaniteľnú časť na daňovníka a daň sa mu vráti čo zaplatil.

    askam je offline (nepripojený) askam

    askam
    samozrejme moze, preplatok DU vrati, ak je vyssi ako 100 SK.
    doplnujem: ak nepoziada zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane, tak si poda sam danove priznanie typ A

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    askam
    samozrejme moze, preplatok DU vrati, ak je vyssi ako 100 SK.
    doplnujem: ak nepoziada zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane, tak si poda sam danove priznanie typ A
    Ak zamestnávateľa nepožiadal do 15.2.2006, tak si podá sám daňové priznanie, v ktorom si uplatní celoročný odpočet v sume 87936,-Sk a zaplatená daň mu bude vrátená.

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    Dobre tomu rozumiem - ak podpíše "dohodár" Vyhlasenie na a uplatnenie odpočítateľnej položky - má nárok na odpočet? ako na to vplíva výška mzdy? keď ma príjem nad 5.000,- Sk môžem mu uplatniť odpočet?

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    dohodar moze podpisat vyhlasenie a ma narok na odpocet.Za rok 2008 mesacne v sume 8208 sk.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Viera J. Pozri príspevok
    Dobre tomu rozumiem - ak podpíše "dohodár" Vyhlasenie na a uplatnenie odpočítateľnej položky - má nárok na odpočet? ako na to vplíva výška mzdy? keď ma príjem nad 5.000,- Sk môžem mu uplatniť odpočet?
    Viera J. Pozri príspevok
    bez ohľadu na výšku mzdy?
    Áno, ak podpíše Vyhlásenie, môžeš mu uplatniť NČ, v zmysle zákona...

    rocne zuctovanie u dohodara

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.