Zavrieť

Porady

Chronické ľadvinové zlyhanie

Na chronické ľadvinové zlyhanie umrel kocúr menom Adrianko.
Chcela by som sa Vás spýtať, podľa čoho sa dá zistiť, že ide o takúto vážnu chorobu?
Preto sa pýtam, lebo v r.2006 v septembri sme šli na odstránenie zubného kameňa a pred zákrokom mu odobrali krv, kedy zistili tieto výsledky: urea: 11,5 Kreatin 151 fosfor 1,44
V r.2006 nám vraveli že je v poriadku a že je zdravý. Pýtam sa ja, prečo sa mu stav tak rapídne zhoršil? 2 roky mu nebolo nič.. Vždy, ked sme isli na kontrolu, boli spokojné "pani" lekárky, že je všetko v najväčšom poriadku.
V septembri r.2008 mal občasné nechutenstvo,menej papal, kus mu bolo cítiť zápach z úst, ale to bolo kvôli zubnému kameňu. /zbadala som že má enormné množstvo kameňa/. Kvôli tomu sme ho po druhý raz odniesli aby mu to odstránili, lenže "pani lekárky" mu namiesto toho aby mu pomohli, pichli mu injekciu : diazepan, nevieme kvôli čomu,/to štyria zverolekári ostali v šoku ked sa to dozvedeli/ tvrdili aby ho "naštartovali" aby začal papať. Ale nestalo sa tak, zdalo sa mi ako keby sa mu krútila hlava, nevládol na nohy /"4 nohy na 5 strán"/. Asi týždeň mu trvalo, kým sa spod účinku injekcie dostal a ako-tak aj papal, mal pravidelne potrebu. Minulý týždeň vo štvrtok sme ho znovu odniesli na kontrolu aby mu dali infúziu a aby ho vyliečili, - poznačím: bol celkom v poriadku, papal, mal potrebu, vedel spať a netrápil sa. Z kontroly sme ho už tak odniesli, že bol úplne oslabený, zo dňa na deň sa mu zhoršil stav až natoľko že už v nedelu ako keby bol ochrdnutý, nevedel už ani stať na nohe, a v pondelok už ani hlavičku nevedel držať, už nič, a dnes umrel.
Chcela by som sa na záver spýtať na diazepan,či bol správny výber tzv. liečenia v tejto situácií a taktiež na túto chorobu, ako uviedli: chronické ľadvinové zlyhanie, a tretia otázka: ako je to možné že do 2 mes. celkom zdravý kocúr, ktorý sa netrápil kvôli ničomu, zrazu umrie na takú ťažkú chorobu?
PS: výsledky: 13.okt.2008 /trnava/ - urea: 46,4, kreatin : 529
minulotýždnové /rimavská sobota/ - urea: 59,87
kreatin: 373,06

Prosím pomôžte mi v hľadaní odpovedí na moje otázky.
Naposledy upravil 20lucka201 : 05.11.08 at 07:36
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Jeeej,budeme sa tu baviť o kocúroch?? Myslím si,že sú ľudia,ktorí tu majú vážnejšie problémy...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

a prečo nie? vy isto nemate domáceho miláčika, tak ani neviete čo to je mať doma taký milý tvor.. sú oveľa chápavejší ako niektorí z nás, preto treba aj ich problémy brať vážne, veď si to zaslúžia!!!!
Naposledy upravil 20lucka201 : 05.11.08 at 07:36
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Na tvoje otázky najlepšie odpovie len veterinár.
Možno, že je téma nesprávne zaradená, ale myslím si, že my, ktorí sa staráme o zvieratká ťa chápeme. Odpoveď syrika považujem za dosť surovú a necitlivú. Každý, kto príde s problémom považuje ten svoj za dôležitý a strata zvieratka, na ktoré bola Lucka naviazaná je určite bolestná.
Liekom na túto stratu je - nový kocúrik.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

No ja mám doma papouška...už 11 rokov...takže viem,čo to je mať domáce zvieratko...mám zvieratá rada,tiež ma bolí,keď vidím v správach príbeh týraného psíka,napr.Ale nepochopím,keď sa niekto o neho stará ako o svoje dieťa a čo je horšie,keď miesto vlastných detí zvolí radšej psa...Je kopu detičiek,ktoré sú týrané...žien...možno za dverami našich susedov...a ich problémy si nevšíma nikto...Len som chcela povedať,že zviera je zviera a človek je človek...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Klimentová Viera Pozri príspevok
Na tvoje otázky najlepšie odpovie len veterinár.
Možno, že je téma nesprávne zaradená, ale myslím si, že my, ktorí sa staráme o zvieratká ťa chápeme. Odpoveď syrika považujem za dosť surovú a necitlivú. Každý, kto príde s problémom považuje ten svoj za dôležitý a strata zvieratka, na ktoré bola Lucka naviazaná je určite bolestná.
Liekom na túto stratu je - nový kocúrik.

Neviem,čo bolo na tej mojej odpovedi surové a necitlivé..to je proste realita...ale beriem,je to Tvoj názor...
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Medzi človekom a zvieraťom sa dokáže vytvoriť silné puto. Súhlasím s tvojim konštatovaním o sirotách, odhodených deťoch alebo týraných deťoch, ale v tomto prípade ide o naviazanosť napr. staršieho človeka na psíka, alebo mačičku, alebo človeka, ktorý rieši svoju osamelosť zvieratkom. Vytvoria si navzájom určitý citový vzťah.
Určite nesúhlasím s tým, že zvieratko má nahradiť dieťa, pokiaľ nie je problém v tom, že nemôžu mať deti! A že každý človek milujúci svoje zvieratká (možno jediného spoločníka) pociťuje bolesť pri ich strate. V tom som považovala tvoju odpoveď za necitlivú.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ten Diazepam je absolutne nepochopiteľný a už vôbec pri nechutenstve, veď je to na upokojnenie (teda aspoň varianta pre ľudí) a nie na nechutenstvo- na to sú sirupčeky pre zvieratá, ktoré podporujú chuť k jedlu. Ten liek ho utlmil- určite nie podporil chuť k jedlu.
Zverolekárstvo je pre mňa vždy fascinujúce tým, že pacient nevie rozprávať a lekár by mal aj tak presne stanoviť čo mu je a pomôcť.
Ťažko ti už teraz pomôcť, ale chápem tvoje rozpoloženie a tvoj smútok, väzba , ktorá bola medzi tebou a tvojím kocúrom bola silná a ťažko teraz vyjadriť nejaké slová útechy, ktoré by ti pomohli, čas je silný liek.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Diazepan je nepochopiteľný.. a to, ako kocúrik na túto injekciu reagoval to bolo hrozné vidieť, chodil ako opitý človek.. Ja som presvedčená že táto injekcia "naštartovala" tento smutný proces..
4 zverolekári keď sa to dozvedeli, že akú injekciu mu pichli, ostali v šoku, že čo tam s chudáčikom stvárali.. fakt,nechapem,nik nechape a je tu milión otázok okolo smrti môjho miláčika.. a isto tam aj zájdem aby mi to vysvetlili,že prečo..
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
výrok: liečili stav, aký vtedy v tej dobe bol a ťažko sa dopracuješ k pravde, iba budeš " jatriť" svoje "rany na duši" . Ponaučenie si nesieš do budúcnosti : mať dobrého- odborníka nielen vlastného lekára ale aj veterinára pre svoje možno nové zvieratko, ktoré ti bude dobrým spoločníkom- hoci predchádzajúceho spomínať budeš.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Aj ja si myslím, že nie je dobré jatriť ranu a pátrať po príčinách. Prežila som svoje s 12-ročným kocúrikom. Nebudem to opisovať - dlhý príbeh so smutným koncom. Tiež mu vet. čistil zúbky, lebo v tom vraj mohol byť problém (slabé srdiečko a už veľmi vysilený organizmus nezvládol narkózu) a nakoniec pitva ukázala, že to bol silný zápal žalúdka a opuch mozgu. Bolo to rovnako smutné ako u Lucky. Práve preto sú moje reakcie také spolucítiace.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ja tiež ešte neviem či naozaj zájdem na tú kliniku.. Teraz to cítim tak, že musím, že to potrebujem pre ukľudnenie, lebo cítim a viem že neni to úplne,teda absolútne to neni "čisté" okolo tejto choroby a volačo veľmi zanedbali, alebo ich nezaujímal stav môjho kocúra.. to by som si tiež vedela predstaviť.. ((
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

inak ďakujem krásne za pomoc, kus ste mi aj dodali energiu.. že som sa vyrozpravala..
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Nechápem keď si šla dať kocúrikovi odstrániť kameň, vtedy sa zvieratká predsa uspávajú. To znamená, že veter. lekár sa zameral na inú diagnózu - nechutenstvo, ale to sa nelieči upokojujúcimi prostriedkamy. Nechápem.......... A ešte by som rada reagovala na príspevok, že načo pomáhať zvieratm keď je toľko týraných detí. Máš síce pravdu, ale kto iný by mal pomôsť nemej tváry ?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Veľmi zaujímavá téma vzhľadom na to že v TV beží zvieracia klinika. Lucka prosím Ťa mačička ako pacient má tiež svoju kartotéku do ktorej môžeš nazrieť?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

babijanka Pozri príspevok
Nechápem keď si šla dať kocúrikovi odstrániť kameň, vtedy sa zvieratká predsa uspávajú. To znamená, že veter. lekár sa zameral na inú diagnózu - nechutenstvo, ale to sa nelieči upokojujúcimi prostriedkamy. Nechápem.......... A ešte by som rada reagovala na príspevok, že načo pomáhať zvieratm keď je toľko týraných detí. Máš síce pravdu, ale kto iný by mal pomôsť nemej tváry ?
Tá posledná reakcia je asi na mňa...Opakujem,nemám nič proti zvieratam...tiež mi trhá srdce,keď vidím v TV nejaké týrané zvieratko...najradšej by som tomu majiteľovi urobila to isté...Nechcem tu načaň iný príklad,ale nedá mi...koľko interupcii sa vykonáva a kto by mal pomôcť nemej tvári??? človiečiku,ktorý sa nevie brániť?? Zatvárame si oči a pohoršujeme sa pred bilboardami znázorňujúcimi m´rtvy plod....a pritom je to realita...Koľko je opustených detí,ktoré taktiež sa nemôžu brániť....
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

neviem syriik prečo už zase dávaš príklady s ľudmi, ja nehovorím že mi je ľahostajné týranie detí,alebo aj interupcie. Interupcia je iná téma.. ale vo viacerých prípadoch akceptované /napr.siamské dvojčatá,alebo ťažká neliečiteľná choroba a pod.choroby/

Ty nevieš pochopiť moju bolesť !!!!!!, hoci maš papouška ale papagaje ľudom nedávajú lásku tak ako dávajú zvieratká ako mačky alebo aj psy. Papagáje nevieš objať, nevieš ich pobozkať, nevieš im žiadnou formou prejaviť svoju lásku a ani žiadnou formou nedostávaš od nich a nepociťuješ.. Veď tie pohľady, keď sa k tebe pritúlia a keď ťa chránia keď som chorá..

Takže ani nevieš o čom ja tu hovorím tak prosím už ma nesúď!!!!!!!!!!!!

A absolútne nesúhlasím!!!!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
syrik, nič v zlom - nehnevaj sa za to , že ti napíšem názor, ale zadala sa otázka a vyťahovať problém s deťmi nie je na mieste, zadávateľ sa chcel poradiť. Tak to ber aj ty. Rovnako by sa mohlo napísať niekomu s problémom napr. kolena (nikoho sa nechcem dotknúť a pod.), že sú aj horšie zdrav. problémy. Takže na mieste je tolerancia. Každý z nás rieši svoje problémy a v tej danej chvíli sú pre každého z nás ťažké a niečim čo narúša jeho normál.
Je treba , aby sme všetci boli tolerantní.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Babianka.. to nik mi už asi neodpovie na tieto otázky, že prečo mu dávali tie upokojujúce injekcie, to bolo totálne absurdné a nezodpovedné zo strany "zverolekárky". Ona mu nepomohla, ani nechcela, lebo ani nevedela asi, mam taký pocit že neni ona dobre, vysoko kvalifikovaná, lebo vždy, keď sme aj išli na kontrolu ona mojho kocúra ani nikdy neliečila vždy len tak "spoza dverí" len tak zďaleka, v jednej ruke injekcia /tá každoročná povinná/ a v druhej už čakala prachy. Ona proste asi choré zvieratká nevie liečiť len zdravé dopichať!
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ninna ináč aj zvieratká majú svoju kartotéku či také podobné, majú svoj preukaz kde sa zapíšu návštevy u zverolekára a zapíšu sa problémy aké majú alebo injekcie čo dostavali aj tie povinné samozrejme a aj výsledky a konštatovanie.
Ja som pri poslednej návšteve nič nenašla len výsledky KO a konštatovanie že je to chronické ľadvinové zlyhanie. Lenže on v ten deň tam bol celý deň a mal tam dostať infúzie,aspoň to tak tvrdili, lenže to neni uvedené čo presne dostal.. to by ma zaujímalo, aleee akú reakciu mal 2-3 dni, tak asi zase dostal diazepan, lebo zase chodil ako opitý, nevedel stáť a potom už stratil všetok síl..
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

syrik ešte k tvojmu príspevok chcem dodať : zviera je zviera a človek je človek

Nuž, niektoré zviera je oveľa cennejšie ako niektorí ľudia. Veď tí ľudia čo už ráno sú v krčme a si krásne popíjajú, nerobia lebo sa im nechce a my, z našich odvodov ich živíme. To je dobré?
Zvieratká si cenia aj to keď ich nežne pohladkáme a staráme sa o ne, ale títo "ľudia" sú len príživníci, a na Slovensku ich je čoraz viac a viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať