Zavrieť

Porady

prevzatie zásielky

Objednal som si na nete tovar, ktorý je už na ceste ku mne. Ale ja už nemám o tento tovar záujem. Môžem neprevzať balík z pošty? Ako to mám vyriešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Neprevziať. Zoberiem to z opačného konca. Sme obchodná firma, občas pošleme niekomu niečo na dobierku a ten si to neprevezme v istej lehote. A balík sa nám jednoducho vráti späť. A ešte platíme aj za cestu toho balíka.
    Mohli by sme síce nejakým spôsobom vymáhať stratu od klienta, ale kto sa už
    bude hádať za 200,- Sk poštovného ?

    leinad je offline (nepripojený) leinad

    leinad
    A keď som už zásielku prevzal a zaplatil dobierku, môžem ju poslať späť? Dostanem naspäť svoje peniaze?
    Monika Kováčová
    Existuje Zákon , neviem presný názov, ale upravuje spôsob zasielkového predaja. Tento zákon ukladá predávajúcemu povinnosť vrátiť peniaze v prípade vrátenia nepoškodeného, nepoužitého tovaru do 7 dní odo dňa prevzatia.
    Monika Kováčová
    Takže je to takto:
    Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne informoval spotrebiteľa o jeho práve na odstúpenie.

    Ak predávajúci tieto splnil až dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy
    do 7 pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne informoval spotrebiteľa o jeho práve, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.

    Ak predávajúci neinformoval spotrebiteľa ani dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do 3 mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.

    Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

    Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby (napr. poštovné, manipulačné...). Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ.

    citácia z www.soi.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.