Zavrieť

Porady

požičovňa

Ahoj, chcem si založiť požičovňu tepovacích strojov. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ako to funguje? Čo k tomu potrebujem (samozrejme okrem tepovacích strojov/. Ďakujem za radu, moc mi to pomôže
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Podnikať a ani nevieš ako začať nie je zrovna najšťastnejší začiatok

    Na nete nájdeš veľa webov, ktoré sa zaoberajú problémom "začiatok podnikania, založenie živnosti".

    Tak pogugli, hm ?

    A potom sa prípadne pýtaj už konkrétnejšie

    Pekný deň

    molin9 je offline (nepripojený) molin9

    molin9
    Ďakujem za radu, ale ja mám živnosť už pár rokov a používam ju na sprostredkovanie práce. Ale chcem popri tom robiť aj niečo iné, tak rozmýšľam o tej požičovni. Len neviem ako to funguje, či tam potrebujem napr. pokladňu, akú zmluvu používať atd.
    Je to už trochu konkrétnejšie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    molin9 Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ale ja mám živnosť už pár rokov a používam ju na sprostredkovanie práce. Ale chcem popri tom robiť aj niečo iné, tak rozmýšľam o tej požičovni. Len neviem ako to funguje, či tam potrebujem napr. pokladňu, akú zmluvu používať atd.
    Je to už trochu konkrétnejšie?
    V prvom rade musíš mať na to živnosť. Či registračnú pokladňu budeš potrebovať zisti z vyhlásky o ERP, kde je uvedené kde všade je potrebné použitie pokladne.

    Pár linkov s tematikou požičovní:

    http://www.porada.sk/t89911-pozicovna-stvorkoliek.html
    http://www.porada.sk/268003-post6.html

    Sú v nich užitočné rady, ktoré by sa ti hodili.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Môj osobný názor je, že nepotrebuješ ERP...ale ak sa mýlim, tak to podložte §§§

    Zmluvy by mali byť v zmysle Občianského zákonníka, napr. § 663 a násl., samo s konkrétnymi úpravami na tebou požičiavaný stroj.

    molin je offline (nepripojený) molin

    molin
    Ďakujem za rady, uvidím ako mi pomôžu

    SOm na poraďáckej stránke nová, tak neviem presne ako sa to tu používa, tak hádam sa tu ešte stretneme a dám vedieť, čo som sa nové dozvedela o tej požičovni .
    Ako sa tu používajú ďalší smajlíkovia???

    kofy je offline (nepripojený) kofy

    kofy
    Nazdar, ja by som zabrdol do menej byrokratickej casti podnikania. Potrebujes mat dobry marketing, sluzby/produkty, web atd. V pripade, ak chces mat uspesne podnikanie. Mozno samozrejme veci a skor by ta zaujimalo AKO na to. Pripravu na podnikanie netreba podcenit. Raz, ked sa vraj Abrahama Lincolna (myslim, ze to bol on) pytali nejaku otazku, odpovedal: "Keby som mal 6 hodin na zotatie stromu, stravil by som prve 4 hodiny brusenim sekery". Caute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.