Zavrieť

Porady

Splátkový kalendár internet

Prosím vás ako si mám účtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatca DPH) splátkový kalendár? Platím za internet mesačne, dali mi zmluvu a k tomu splátkový kalendár kde je rozpísaná suma na zaplatenie po mesiacoch. Je tam uvedené aj daňový doklad. Takže si to mám normálne nahodiť k došlým faktúram so sumou za mesiac a potom každý mesiac si to mám znova prefotiť do faktúr alebo ako to mám robiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja robím nasledovne :
    Na základe splátkového kalendáru ku dňu splatnosti zaúčtujem v Knihe záväzkov príslušný záväzok týkajúci sa uvedeného obdobia .

    Do záväzkov si každý mesiac založím fotokópiu splátkového kalendára a daný mesiac si v ňom zvýrazním .

    Originál splátkového kalendára mám založený v obale osobitne , na požiadanie predložím daňovej kontrole .
    Možno niekto povie , že to je veľa papieru , ale mne to takto vyhovuje a mám v tom prehľad.Takže to záleží od Vás aký postup si zvolíte .

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    Zitka ďakujem pekne. takže stačí keď si urobím kópie a založím do záväzkov, teda k prijatým faktúram v danom mesiaci. Môžem tie faktúry označiť normálne ako došlé a číslo došlej faktúry? Dátum prijatia mi teda stačí dať dátum splatnosti alebo radšej dátum kedy to bolo zaplatené? Ja mám dátum splatnosti 4. deň v mesiaci ale platila som to teraz napríklad 2. deň v mesiaci. S tými dátumami neviem ako to mám urobiť keď si to nahadzujem do účtovníctva. Dátum splatnosti mi je jasný ale dátum vystavenie a prijatia neviem aký mám dať. Ďakujem

    Splátkový kalendár internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.