Zavrieť

Porady

nejde vyhľadať aktualizácie pre win7

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu.
V prvom rade chcem uviesť, že som laik - tak problém popíšem ako viem.
Kúpila som stolový pc HP compaq - prišiel mi poštou. Po zapnutí išla Ram na cca 98%. (3G)
Mám tam windows 7 - tú inštalovali v inter. obchode kde som pc kúpila. Dala som vyhľadať aktualizácie - ale po cca 5 hod. zisťovaní - nič nenašlo. resp. ono to len hľadá a hľadá a hľadá - a výsledok žiadny. Prístup na internet mám dobrý.
Vypisuje: "zisťuje sa dostupnosť akrualizácií"
posledné vyhľadávanie aktualizácií: nikdy
aktualizácie boli nainštalované: nikdy
V nastaveniach mám zakliknuté automaticky aktualizovať.
Prosím neviete mi poradiť čo s tým.
3 komentárov     zbaliť
misoft Upresni viac zostavu PC.
Aký operačný systém? Win7 32-bit, alebo Win7 64-bit?
Aká je namontovaná RAM? Pokiaľ máš 4GB RAM - tak ti pracuje správne - vraví sa tomu "dostupná" pamäť. Musíš si uvedomiť, že časť tej pamäte predsa zaberá pre svoju prácu i samotný operačný systém.
Aktualizácie:
Ako laikovi - http://windows.microsoft.com/sk-sk/w...#1TC=windows-7
Mimochodom: pokiaľ je to nový OS, ktorý ešte neprebral ani jednu aktualizáciu (a tých je v terajšej dobe cca cez 200!) - musí najskôr vyhľadať dostupné aktualizácie (nezdá sa to, niekedy fakt hľadá dosť dlho), potom ich musí postupne posťahovať do PC (tiež pri rýchlosti M$ servera to trvá "večnosť"), keď ich už má, začne samotnú inštaláciu aktualizácii. Niektoré vyžadujú reštarty, takže mnohokrát PC sa reštartne.

Druhá možnosť je použiť WSUS Offline Update http://download.wsusoffline.net/
Video, ako na to
Sinkl Ďakujem za radu.
HP Compaq dc7900 USFF
Je to Win7 - 64 bit.
Operačná pamäť
Celková kapacita: 2048 MB (zväčšili sme na 3GB)
Pevný disk
Kapacita HDD: 160 GB
Procesor
Frekvencia: 3.0 GHz
Typ: Intel Core2Duo E8400
Výrobca: Intel
Chcela som to len na kancelársku prácu. Skúsim teda ešte počkať, či tie aktualizácie nevyhľadá, ale dnes hľadá od rána cca od 8hod. a ešte nič. Ďakujem za link - pozriem video a preštudujem stránky.
Ešte raz vďaka - cením si to.
misoft Nuž teda: Win7 64-bit pôvodne 2GB RAM - MÁLO!!! - 3GB - málo - potrebné 4GB.
Mimochodom - ani ten procesor nie je žiadne delo - low-end.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... ak to sťahuje Windows 10 tak to môže byť naozaj na dlhšiu dobu - MS zaradil prechod na 10 medzi dôležité aktualizácie.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ovladaci panel - riesenie problemov - opravit problemy so sluzbou windows update

    na pocudovanie tento tool funguje celkom spolahlivo, niekedy prva oprava nepomoze a treba spustit aj 2-3x
    Sinkl Ďakujem - skúsila som, napísalo že rieši problémy a skočilo to na vyhľadávanie aktualizácií a hľadá ďalej. Skúsim to nechať hľadať - snáď sa to podarí.
    mecky treba pockat dlhsie, niekedy aj 2-3h

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Ja som na svojom cerstvo preinstalovanom Windows 7 stahoval aktualizacie cely vikend. Nechaj to len bezat, nevsimaj si to. Ono sa ti to samo bude hlasit a ziadat potvrdenie instalacie najdenych aktualiacii alebo bude niekolkokrat ziadat restart pocitaca. Cely ten cas procesor bezal na 50-60% (aj pri necinnosti) a az na 3-ti den bolo vsetko doinstalovane a vykon procesora pri necinnosti klesol na 0-5%.

    nejde vyhľadať aktualizácie pre win7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.