Zavrieť

Porady

Ročný daňový bonus

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Robím prvýkrát ročné zúčtovanie dane v programe Pohoda. Máme zamestnanca, ktorý si uplatňuje daňový bonus len raz ročne pri ročnom zúčtovaní. Neviem či som postupovala správne, keď som najprv dala vystaviť ročné zúčtovania a potom som v personalistike v kolónke Dane a poistné zadala rodné číslo dieťaťa, na ktoré si chcela uplatniť ročný bonus. Pretože, keď som následne vygenerovala mzdu, tak ročné zúčtovanie mi vyšlo, ale daňový bonus nie a ani keď som ho tam fyzicky vpísala, mi ho nechce uložiť. Musím zrušiť ročné zúčtovanie a nanovo opraviť v personalistike údaje? vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    akinom71 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Robím prvýkrát ročné zúčtovanie dane v programe Pohoda. Máme zamestnanca, ktorý si uplatňuje daňový bonus len raz ročne pri ročnom zúčtovaní. Neviem či som postupovala správne, keď som najprv dala vystaviť ročné zúčtovania a potom som v personalistike v kolónke Dane a poistné zadala rodné číslo dieťaťa, na ktoré si chcela uplatniť ročný bonus. Pretože, keď som následne vygenerovala mzdu, tak ročné zúčtovanie mi vyšlo, ale daňový bonus nie a ani keď som ho tam fyzicky vpísala, mi ho nechce uložiť. Musím zrušiť ročné zúčtovanie a nanovo opraviť v personalistike údaje? vopred ďakujem za rady
    áno, musíš najrpv zrušiť urobené pôvodné RZD, urobiť všetky zápisy v personalistike - tie už máš. a urobiť nové RZD.
    Môžeš urobiť len za toho 1 zamestnanca, kt. chceš opraviť, označ si ho X a vyber, aby sa ti zobrazoval len on.....

    Nezabudni, pri daň. bonuse zadať ho 2 x pri jednom dieťati, pretože bol nárok na inú výšku....
    t.j. zadáš v záložke dane a poistné:
    1. 01/2009 -06/2009 vyž. dieťa-DB, r.č., budeš mať sumu 231,84
    2. 07/2009 -12/2009 vyž. dieťa-DB, r.č.-to isté, bude suma 240,-

    Ročný daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.