Zavrieť

Porady

Prispeva rodinám v Rakúsku štát?

Dobrý deň,
som opatrovateľka v Rakúsku a veľmi by som potrebovala pomoc ohľadom informácií o štátnych finančných príspevkoch rakúskym rodinám pre opatrovateľky, ktoré už platia zvýšené odvody. Teda, jednoduchšie povedané, či rodiny môžu dostať od štátu príspevok na zvýšenie odvodov a či existuje o tejto skutočnosti nejaký oficiálny dokument v nemčine, článok, vyhláška, alebo niečo, čo by sme rodine mohli ukázať, aby o ten príspevok požiadali štát.
Snáď som Vás nedoplietla, ale niektoré opatrovateľky vraveli o tom, že rodina, ktorá požiada štát o tento príspevok, tak ho aj dostane. Len neviem, či je táto informácia založená na nejakom faktickom podklade.
Za pomoc vopred ďakujem a ostávam s pozdravom
Zuzana Felixová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    pozri sem http://www.eures.sk/opatrovanie-star...-450-1.html#a8

    su tam aj linky na rak.institucie

    Inak,je sice zauzivane, ze rodiny pacienta po dohode preplacaju opatrovatelkam aj odvody. Ale nie je to ich povinnost.
    OP su zivnostnicky,ktore si zodpovedaju same za svoje odvody,pochybujem ze nejaky zakon by prikazoval rodine platit niekomu dane...
    Rodiny,ak prijem (penzia) pacienta nie je vyssi ako 2500€ moze poziadat o prispevok na vypomoc,ak ma pacient opatrovatelku na 24 hod.,myslim ze je to okolo 500€ mesacne,ale to je vypomoc urcena pacientovi, nie pre opatrovatelky

    Inak, skus pozriet aj stranku http://sasi.at/diskusia/viewforum.ph...7c312af88fa5c2
    Naposledy upravil arizona : 11.02.11 at 18:48 Dôvod: oprava linku

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Stefan2005, Lubaba, Mária27, terezamaria, danushka
    5

    Prispeva rodinám v Rakúsku štát?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.