Zavrieť

Porady

Pravdepodobný dovolenkový priemer

Dobrý deň,
mám zamestnanca do 27.10.2017 čerpal rodičovskú dovolenku. a k 31.10.2017 končí pracovný pomer. Má mzdu 550€ a prémiu 120€- závisí od úvahy zamestnávateľa.
Mám pravdepodobný dovolenkový priemer rátať s 550+120 alebo iba 550€. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Iba 550€ alebo zoberies priemernu mzdu zamestnanca, ktory na tom istom pracovnom mieste aktualne pracuje.
    zze/2001-311/134/3
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Livka Ďakujem za odpoveď. Zamestnanec by zrejme dosiahol 550+120=670€ V zákonníku sa píše že sa zisťuje mzda akú by zamestnanec dosiahol a vychádza sa z pracovnej zmluvy. Podobný zamestnanec by mal asi mzdu 670€.
    ivka70 Ak pocitas zo mzdy definovanej v zmluve, pohyblive casti mzdy, ktore nie su narokovatelne, sa do priemeru v takom pripade nepocitaju. Preto je lepsie pouzit priemerny zarobok zamestnanca na rovnakej pozicii.
    Livka Bola by chyba , ak by som to rátala iba z 550€? Ja to nikde nemôžem nájsť, že nenarokovateľné časti mzdy sa v takomto prípade nezapočítavajú. Nemôžem sa oprieť o nejaký zákon. V zákonníku práce s komentárom to bolo uvedené, že mám vychádzať akoby z jej mzdy čiže z pracovnej zmluvy.
    ivka70 Nebola by to chyba, ty sa musis rozhodnut ....je to definovane len v Zakonniku prace.
    Svoje rozhodnutie budes musiet v pripade kontroly, podlozit.
    Livka no a to je to najhoršie. Pretože nie som si v tomto prípade istá a hľadám riešenie.
      zbaliť

    Pravdepodobný dovolenkový priemer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.