Zavrieť

Porady

Zrak

Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lilka 1 Pozri príspevok
Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?
Samozrejme, že si kvapkáme, treba kvapkať...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Stacilo by, ak by si sa prinutila pravidelne zmurkat, ako to robis bezne (co je bohuzial tazko realizovatelne, pretoze pri civeni do monitora clovek zabuda na vsetko).
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moja mama sice nesedi casto pri pocitaci ale ma velmi citlive oci-na pocasie,slnko,ked dlhsie sije alebo pozera TV.....
pouziva kvapky Visine/neviem presne ako sa to pise/ a nevie si ich vynachvalit.ma ich stale po ruke a ked treba,pouzije.skus.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Treba vyskúšať ktoré kvapky z voĺnopredajných /bez receptu/ Ti budú vyhovovať.

Mne najlepšie vyhovujú Ophtalmo-Evercil, používal som aj Ophtalmo-Septonex , ale ten je dobrý proti infekcii v oku,
niekto používa Hypromelózu /umelé slzy/, ale POZOR vzniká na ne NÁVYK !

Každopádne je treba absolvovať odborné vyšetrenie na očnom,kde Ti odmerajú vnútroočný tlak a tiež schopnosť zaostrovania , /či nepotrebuješ okuliare/,vyšetrenie treba absolvovať hlavne preto aby sa včasnou diagnostikou predišlo neskorším vážnejším komplikáciam.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Visine ten je dobrý, ale bolo by fajn navštíviť oftalmológa a poradiť sa s ním či to nemôže byť aj niečo iné...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Laco-monter Pozri príspevok
Treba vyskúšať ktoré kvapky z voĺnopredajných /bez receptu/ Ti budú vyhovovať.

Mne najlepšie vyhovujú Ophtalmo-Evercil, používal som aj Ophtalmo-Septonex , ale ten je dobrý proti infekcii v oku,
niekto používa Hypromelózu /umelé slzy/, ale POZOR vzniká na ne NÁVYK !

Každopádne je treba absolvovať odborné vyšetrenie na očnom,kde Ti odmerajú vnútroočný tlak a tiež schopnosť zaostrovania , /či nepotrebuješ okuliare/,vyšetrenie treba absolvovať hlavne preto aby sa včasnou diagnostikou predišlo neskorším vážnejším komplikáciam.
Skúšala som aj Ophtalmo- Evercil, aj iné kvapky, ale vždy ma oči ešte viac rozoštípali. Dnes mi poradila lekárnička OCUflash, tak vyskúšam. K očnej tiež určite zavítam.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Samozrejme, že si kvapkáme, treba kvapkať...
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Lilka 1 Pozri príspevok
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lilka 1 Pozri príspevok
Stanko a ty čo kvapkáš ? Ak.
Hádaj...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Hádaj...
Ja si predstavujem všeličo, mám bujnú fantáziu .
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

stanko len davaj pozor s tým kapkaním. Vieš kapka ku kapce.....
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Laco-monter Pozri príspevok
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.
Aj tak sa dá. Aj keď neviem, čo to za maglajz je.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lilka 1 Pozri príspevok
Aj tak sa dá. Aj keď neviem, čo to za maglajz je.
Etanol...

Prečo som len taký múdry...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Etanol...

Prečo som len taký múdry...

...hm , si teda neviem predstaviť , čo by bolo , že aké múdrosti , keby si si uderil , že 82 % C2H5OH , bez príchutí ....aj oči by Ti vypálilo , nielen orál ....

Sorry ...
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Laco-monter Pozri príspevok
Ja predpokladam,že 40 % roztok C2H5OH v destilovanej vode s trochou ovocnej, či rumovej esencie.

Ale tieto kvapky sa aplikujú výlučne perorálne.
krásna odpoveď, všetko dobré želám.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

buchač Pozri príspevok

...hm , si teda neviem predstaviť , čo by bolo , že aké múdrosti , keby si si uderil , že 82 % C2H5OH , bez príchutí ....aj oči by Ti vypálilo , nielen orál ....

Sorry ...
buchač, Ta Ty jak vychodńar ,ňeznaš že etanol je paľenka ?

A čom taký pomer,že 82% ?

To ši sebe prečítal na obaľe od masla,kec ši raňajkoval co???

Už som ce odhaľil co ši ty za jeden .
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ahojte všetci, oči sú veľmi dôležité, chráňte si ich, ked mi 20-ročnej povedali, /na jednom oku som už vtedy mala len svetlocit/ že sa mám šetriť, nedvíhať ťažké veci, pravidelné kontroly u lekára, tak som to zobrala ako 20-ročná!, sťahovala som sa 3x, !!! čiže dvíhanie ťažkých vecí, pri práci som sa nešetrila, povedala som si s hlúpošou, vlastnou tomu veku, čo ma prísť, príde., áno, dobehlo ma to, pomohla k tomu samozrejme aj moja práca a zanietenosť s akou som ju robila - mám 53 rokov, na jedno očko nevidím už ani svetlo a na druhé sa liečim na glaukom, resp. musím udržať vnútroočný tlak v norme., to nefunkčné oko - je len otázka času, kedy mi ho vyberú, je tam veľmi veľa diagnóz, ktoré mi spôsobujú bolesti.,
venujte pozornosť svojim očiam, dnešná doba, práca na počítačoch ich veľmi zaťažuje, samozrejme, je to individuálne, ale berte v úvahu svoje vlastné pocity, nedajte si nahovoriť, že práca na počítači neškodí, ak sa vy po práci cítite špatne., riešte situáciu., ochorenie zmyslových orgánov znášajú ľudia ťažšie ako niektoré ochorenia pohybových ústrojov!!!
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Lilka 1 Pozri príspevok
Ahojte. Stačí mi, aby som pozerala hodinku na monitor PC a začnú ma dosť štípať oči. Máte niekto tiež taký problém, kvapkáte si niečo ?
Mám ten istý problém, bola som u očnej, ktorá mi predpísala slabé okuliare na čítanie a umelé slzy - nejaký gel, ktorého názov som zabudla. Pri pozeraní do PC je menšia frekvencia žmurkania a tým sa ti vysušujú oči a máš pocit pálenia a štípania. Ale napriek noseniu okuliarov na čítanie a aplikácie gélu, oči neprestali štípať. Počas vianočného obdobia som mala dovolenku a dlho som spávala. A čuduj sa svete, štípanie očí ustúpilo. U mňa to štípanie zrejme spôsobil nedostatok spánku, pretože teraz sa snažím spať denne aspoň osem hodín a pokiaľ sa mi to podarí, oči ma neštípu. Akonáhle spím menej prejaví sa znovu štípanie a pálenie očí.
0 0
bibus bibus

bibus je offline (nepripojený) bibus

No, ale veľmi závisí aj od toho, aký máš monitor. Odborne tomu nerozumiem, ale v robote máme tie staré, veľké monitory a oči ma štípu po chvili práce na PC. Doma môžem byť pri počítači niekoľko hodín a necítim žiadnu nepohodu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
buchač, Ta Ty jak vychodńar ,ňeznaš že etanol je paľenka ?

A čom taký pomer,že 82% ?

To ši sebe prečítal na obaľe od masla,kec ši raňajkoval co???

Už som ce odhaľil co ši ty za jeden .


že 82 % C2H5OH
= beteha , lavórovica , slivovica ........bez chemických príchutí ......capisci ....????
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať