Zavrieť

Porady

Zvysenie a nasledujuce znizenie ZI vstup a vystupom spolocnika

Ahojte.
Existujuca sro s 2 spolocnikmi ma ZI 5 000 EUR. Rozhodli sa, ze k nej pristupi novy spolocnik a vlozi dalsich 5 000 EUR. Budu teda traja spolocnici a ZI bude 10 000 EUR. Aky je postup? Ake dokumenty k tomu treba?
Potom, po zvyseni ZI, odstupia zo spolocnosti dvaja povodni spolocnici, vyberu svoj vklad a ZI sa tym znizi naspat na 5 000 EUR a v spolocnosti teda ostane jeden spolocnik (novy). Aky je postup v tomto pripade?
Je to take zvlastne, ale predajom a ani ziadnym prevodom to nechcu riesit.
Diky moc.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    vmsux Pozri príspevok
    Ahojte.
    Existujuca sro s 2 spolocnikmi ma ZI 5 000 EUR. Rozhodli sa, ze k nej pristupi novy spolocnik a vlozi dalsich 5 000 EUR. Budu teda traja spolocnici a ZI bude 10 000 EUR. Aky je postup? Ake dokumenty k tomu treba?
    Potom, po zvyseni ZI, odstupia zo spolocnosti dvaja povodni spolocnici, vyberu svoj vklad a ZI sa tym znizi naspat na 5 000 EUR a v spolocnosti teda ostane jeden spolocnik (novy). Aky je postup v tomto pripade?
    Je to take zvlastne, ale predajom a ani ziadnym prevodom to nechcu riesit.
    Diky moc.
    Iba si to zbytočne komplikujú. zvýšenie ZI urobia pomerne jednoducho a rýchlo, zníženie ZI je však komplikovanejšie, drahšie (zverejňovanie v Obchodnom vestníku) a nie rýchlejšie (samozrejme za splnenia určitých podmienok - prihlásia alebo neprihlásia sa veritelia) ako 3 - 4 mesiace.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Už komplikovanejší spôsob ste si nevedeli vybrať. Ja by som doporučila prevod obchodného podielu, nie navýšenie. Potom netreba robiť znižovanie, čo je náročné, nákladné a dlhodobé.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    postup je taky ako bolo napísané v prvej odpovedi. Zvýšenie ZI, uplné znenie SZ, zápis do OR so všetkým čo s tým súvisí.
    Potom zverejnenie zníženia ZI, vyčkať tri mesiace, či sa neohlási veriteľ.
    Zníženie a všetky zmeny zapísať do OR.
    Odhadujem minimálne 4 mesiace a viac.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    vmsux Pozri príspevok
    Ja viem, ze je to zlozite, ale aky je postup? Ak os ato robi, nevie niekto?
    1. Zvolať VZ, kde sa schváli prevod obchodného podielu a zvýšení ZI- k tomuto treba zápisnicu z VZ, vyhlásenie nového spoločníka o prijatí záväzku, vyhlásenie konateľa o zmene splatenia a rozsahu vkladov, úplné znenie spoločenskej zmluvy.

    2. VZ, kde sa rozhodne o znížení ZI, oznámenie v obchodnom vestníku podľa ustanovení Obch. zákonníka 2x opakovať. Po dodržaní tohto podať návrh do OR o znížení ZI. Opäť Zápisnica z VZ, úplné znenie, vyhlásenie konateľa a doloženie o zverejnení v OV. V týchto prípadoch sa platí súdny poplatok 2x. No a poplatky v Obchodnom vestníku podľa cenníka.

    Zvysenie a nasledujuce znizenie ZI vstup a vystupom spolocnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.