Zavrieť

Porady

novely zakona o cestnej premavke

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci niekto nevie, akym sposobom ma clovek registrovat novely zakona o cestnej premavke, a priamo sa nimi na cestach riadit. Konkretne ma zaujima situacia, ked napr. dojde k nehode a zodpovednost za nu nesie clovek, len na zaklade novely cestnej premavky spred par rokov (slovom dva - predtym by zodpovednost bola opacna), ktoru nema clovek ako postrehnut ... okrem toho, ked to nahodou spomenu v televiznych novinach

Dakujem velmi pekne za odpoved
dmc Napis konkretnu situaciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ako uz bolo spomenute: Neznalosť zákona neospravedlňuje. a mas to u vsetkeho...je to tak s tym nic neurobis...jedine co možes robit je na mieste nic nepodpisovať,nesuhlasit,a riesit to formou spravneho konania na ktore mozes dojst s pravnikom/sa pripravit .........

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Neznalosť zákona neospravedlňuje.
    2. Novely zákona je možné nájsť na nete...napríklad na
    http://www.minv.sk/?legislativa-1

    Linkov do bludu
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    burbank to, ze neznalost zakona neospravedlnuje, je mi jasne, no tato fraza ma neuspokoji, zvlast pri takej trivialnej veci ako je riadenie auta ... bezna, na dennej baze ... to akoze ma clovek kazdy den kontrolovat pred tym ako sadne do auta, stranky ministerstva vnutra? vzhladom na pocet nehod u nas to nemusi byt ani zakon schvalnosti, a pri kazdej novelizacii a zmene pravidiel cestnej premavky, sa niekoho v priebehu par dni bude tato zmena urcite tykat, aj v ramci nejakej nehody
    buchač Hm...Ty chceš teraz na nejakú fikciu normálnu daj odpoveď ?

    Nože špecifikuj danú novelu a aj zmenu...
    Daj aj konkrétnu nehodu...potom sa budeme baviť.

    ...a nehody ? Mám za to, že novelizácia sa nejak vinníkov netýka...VŽDY je niekto vinný.

    P.S.:
    Nemusíš každý deň...stačí každý druhý...
    misoft Hmmmm..... burbank..... a to akože.... "ale ja som o tej novele NEVEDEL....." - tak toto ti policajti nezhltnú. Vodič sa má správať a dodržiavať znenie zákona a teda i novely tohto zákona - policajtovi bude šum-a-fuk, že "si to nevedel" - on to bude vedieť a patrične vyhodnotí....
      zbaliť

    novely zakona o cestnej premavke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.